Piotr Świerczewski na treningu

i

Autor: MAREK ZIELIŃSKI/SUPER EXPRESS Piotr Świerczewski na treningu

"Świr" będzie się bił?

Były reprezentant Polski w piłce nożnej zawalczy w MMA? Ćwiczy u słynnego trenera

2022-12-16 11:07

Od dawna wiemy, że Piotr Świerczewski nie boi się żadnych wyzwań. Były reprezentant Polski zawsze słynął też z zaciętości – na boisku i poza nim. Na koncie ma wiele walk na murawie, ale także jedną wygraną w MMA. Trzy lata temu zadebiutował w klatce podczas gali FFF2 w Zielonej Górze, możliwe, że ma ochotę na kolejną walkę. Uczestnik MŚ w 2002 roku trenuje pod okiem Mirosława Oknińskiego.

„Świr” ma za sobą zwycięski pojedynek z Gregiem Collinsem. Starcie było jednym z głównych gali FFF 2 w Zielonej Górze tuż przed świętami w 2019 r. Były piłkarz m.in. Olympique Marsylia przeważał w stójce i wygrał po decyzji sędziów punktowych. Dla ex-piłkarza był to pierwszy pojedynek w klatce, Grzegorz „Greg Collins” Chmielewski stoczył wtedy drugi pojedynek (pierwszy też przegrał).

Potworna róznica wagi w walce Khalidov - Pudzianowski. Aż trudno w to uwierzyć! Gigantyczna przewaga

Mistrz olimpijski z Barcelony i 70-krotny reprezentant Polski zaimponował wtedy kibicom konsekwencją i spokojem w klatce. Dobrze radził sobie w obronie, a raz był nawet o krok od dopięcia duszenia gilotyną. Walka trwała jednak pełne trzy rundy, a w „narożniku” Świerczewski mógł liczyć na kolegów z kadry: Tomasza Iwana i Tomasza Kłosa. Jego trenerem był wówczas Mirosław Okniński. Uznany i ceniony spec od sztuk walki pochwalił się w internecie zdjęciem z treningu. Pozuje z nim właśnie Świerczewski. Czy to oznacza powrót do klatki?

Krzysztof Piątek na rajskich wakacjach. Imponująca postawa, nawet tam zachowuje się jak prawdziwa maszyna

„Piotr Świerczewski szykuje się do walki z wygramy Pudzian Vs Mamed czy Muranski vs Najman?” – podpisał zdjęcie Okniński. Być może z Mariuszem Pudzianowskim i Mamedem Chalidovem byłoby „Świrowi” ciężko, ale ten drugi zestaw zawodników…

Piotr Świerczewski

i

Autor: East News Piotr Świerczewski
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze