Tromba rozbił Gimpera w walce wieczoru FAME 14! Parke nie dał szans Szelidze, zaskakująca wygrana Murana

2022-05-15 0:49
Gala FAME MMA 14
Autor: AKPA Gala FAME MMA 14

FAME MMA 14 RELACJA FAME MMA 14 WYNIKI. Wielu fanów freak-fightów ostrzyło sobie zęby na galę FAME 14. Przed galą nie brakowało napięć między zawodnikami i zawodniczkami, co miało przełożyć się także na emocje w klatce. Z pewnością nie zawiodły najbardziej elektryzujące starcia, a prawdziwe show dał Norman Parke, który bezwzględnie rozprawił się z większym od siebie Szeligą. Fani mieli także na co popatrzeć w walce wieczoru, gdzie Tromba rewelacyjnie poradził sobie z Gimperem. Najbardziej spektakularny nokaut z kolei zanotował AJ, który potężnym kolanem położył na deski Mateusza Janusza. Poniżej znajdziecie zapis naszej relacji na żywo z gali FAME MMA 14.

WYNIKI FAME MMA 14:

  • Mateusz "Tromba" Trąbka - Tomasz "Gimper" Działowy - Wygrana Tromby przez TKO
  • Sergiusz "Nitro" Górski - Marcin "Xayoo" Majkut - Wygrana Xayoo przez TKO
  • Agata "Fagata" Fąk - Monika Kociołek - Wygrana Fagaty jednogłośną decyzją sędziów
  • Piotr Szeliga - Norman Parke - Wygrana Parke przez TKO
  • Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka - Krystian "Krycha" Wilczak - Wygrana Wiewióra jednogłośną decyzją sędziów
  • Mateusz "Fit Lovers" Janusz - Adam "Aj" Josef - Wygrana AJ przez TKO
  • Mateusz "Muran" Murański - Alan "Alanik" Kwieciński - Wygrana Murana niejednogłośną decyzję sędziów
  • Dawid Malczyński - Mariusz "Hejter" Słoński - Wygrana Malczyńskiego przez TKO
  • Katarzyna "Laluna" Alexander - Wiktoria Jaroniewska - Wygrana Jaroniewskiej niejednogłośną decyzją sędziów

Zobacz zdjęcia z gali FAME MMA 14 w galerii poniżej.

FAME MMA 14

Witamy w relacji na żywo z gali FAME MMA 14! Start gali ok. godziny 20:00, bądźcie z nami i śledźcie na bieżąco wydarzenia z gali FAME 14!

Zaczynamy galę FAME 14! W oczekiwaniu na pierwszą walkę polecamy tekst o gorącej debiutantce - Wiktorii Jaroniewskiej >>> KLIKNIJ <<<

Za chwilę ruszamy z pierwszą walką! Do klatki wchodzą Katarzyna "Laluna" Alexander i Wiktoria Jaroniewska.

LaLuna vs Wiki runda I

Zaczynamy pierwszą walkę na FAME 14!

LaLuna vs Wiki runda I

Od początku widać było, że Weronika Jaroniewska dopiero zaczęła przygodę z MMA, bowiem jej ciosy dochodziły celu, ale brakowało im dynamiki i mocy. LaLuna starała się wykorzystać przewagę masy, ale nie zagroziła bardziej swojej rywalce.

LaLuna vs Wiki runda II

Obraz walki nie uległ zmianie, LaLuna jest aktywniejsza, ale Jaroniewska dobrze ucieka przed cięższą przeciwniczką. LaLuna dwukrotnie też łapała rywalkę za koszulkę, za co w kolejnym przypadku może mieć odebrany punkt. Wiki w końcu się w strzeliła mocniej w rywalkę i trafiła mocno rywalkę w nos, powodując obfite krwawienie! To może zaważyć na losach walki.

LaLuna vs Wiki runda III

LaLuna próbowała obalić swoją rywalkę, tak jak pod koniec II rundy, ale Wiki dobrze broniła się pod siatką. Jaroniewska próbowała przede wszystkim uniknąć mocnych ciosów LaLuny i nie miała z tym większych problemów, bo lepiej wytrzymała ten pojedynek kondycyjnie. O zwycięstwie zadecydują sędziowie!

Wiktoria Jaroniewska wygrała niejednogłośną decyzją sędziów!

Przed nami już kolejne starcie! Dawid Malczyński vs Mariusz "Hejter" Słoński.

Malczyński vs Hejter runda I

Zaczęli!

Malczyński vs Hejter runda I

KONIEC! Malczyński rozbił Hejtera!

Hejter ruszył mocno do ataku, ale Malczyński spokojnie wyczekał rywala, zaczął wyprowadzać pojedyncze, ale celne ciosy. W końcu trafił lewym, Hejter poleciał na matę, gdzie Malczyński zarzucił go prawdziwym gradem ciosów. Sędzia musiał przerwać pojedynek ze względu na zbyt pasywną obronę Hejtera.

Przed nami jedna z najciekawszych walk tego wieczoru - Alan "Alanik" Kwieciński vs Mateusz "Muran" Murański!

Alanik vs Muran runda I

Zaczęli!

Alanik vs Muran runda I

Alan Kwieciński wykorzystywał swoje doświadczenie i często starał się atakować kopnięciami. Muran z kolei napierał mocnymi ciosami, próbując wykorzystać przewagę wagi. Pod koniec rundy "Alanik" uniknął ciosu rywala i dobrze poszedł po obalenie, ale nie zdołał wywalczyć sobie odpowiedniej przewagi w parterze.

Alanik vs Muran runda II

Druga runda zaczęła się zgoła inaczej! Muran szybko powalił Alanika i dosiadł go na macie. Wielkie problemy miał Kwieciński, ale zdołał przetrwać i powoli zaczął wychodzić z niewygodnej pozycji. W końcu wyrwał się z jego uścisku i próbował zapiąć dźwignię na nodze Mateusza Murańskiego, ale nie zdołał tego zrobić przed końcem rundy.

Alanik vs Muran runda III

Muran błyskawicznie ruszył na rywala i zdołał obalić go na matę już po kilkudziesięciu sekundach. Murański nie zdołał jednak być wystarczająco aktywny i sędzia podniósł walkę. Tym razem po obalenie poszedł Kwieciński, ale nie zdołał wykończyć rywala przed czasem.

Mateusz Murański wygrywa niejednogłośną decyzją sędziów!

A przed nami już kolejna walka! Mateusz "Fit Lovers" Janusz vs Adam "Aj" Josef.

Fit Lovers vs AJ

Zaczynamy! Walka odbywa się w formule K1.

Fit Lovers vs AJ runda I

KONIEC! Matt Fit Lovers znokautowany, AJ wygrywa w debiucie!

Świetnie walkę rozpoczął Matt Fit Lovers, który obalił rywala potężnym ciosem. Jako że to K1, to nie mógł on dokańczać rywala w parterze, który jednak był liczony. Później jednak AJ doszedł do głosu, mocno obijał przeciwnika pięściami, kolanami, aż w końcu posłał go na deski prawym sierpowym. Chwilę po liczeniu AJ znów dopadł do rywala, złapał go i znokautował precyzyjnym kolanem na twarz Mateusza Janusza!

A teraz przed nami walka mistrzowska! Mistrz kategorii półśredniej FAME MMA, Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka będzie bronił pasa przed Krystianem "Krychą" Wilczakiem!

Wiewiór vs Krycha runda I

Zaczęli!

Wiewiór vs Krycha runda I

Wiewiór szybko poszedł po obalenie i osiągnął swój cel, zyskując przewagę w parterze. Krycha szukał ucieczki, ale nie potrafił zrobić tego niemal do końca rundy. Wiewiór szukał dźwigni, ale nie skończył rywala przed czasem.

Wiewiór vs Krycha runda II

Tym razem Wiewiór nie zdołał obalić swojego rywala na początku rundy. Krycha bronił się, by tylko nie znaleźć się w parterze, ale pod sam koniec mistrz w końcu znalazł sposób na przeciwnika. Krycha przegrywa ten pojedynek i w trzeciej rundzie musi szukać nokautu.

Wiewiór vs Krycha runda III

Krycha ruszył na rywala, chciał zaatakować, aby wywalczyć w tej walce jeszcze coś dla siebie. Na swoje nieszczęście poślizgnął się i choć zdołał wstać, to Wiewiór momentalnie znalazł się przy nim i zdołał szybko obalić na matę. Do końca rundy mistrz już nie pozwolił swojemu rywalowi uwolnić się ze swojego uścisku. Sędziowie nie powinni mieć wątpliwości co do wyniku tej walki.

Bez zaskoczenia! Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka jednogłośną decyzją sędziów broni pasa mistrzowskiego.

Klatka rzymska już gotowa na starcie Piotr Szeliga vs Norman Parke!

Co ciekawe, walka odbędzie się na przestrzeni trzech runda ALE! Pierwsza odbędzie się w formule bokserskiej, dwie kolejne - w formule MMA.

Szeliga już w klatce, czekamy na byłego zawodnika UFC, Normana Parke!

Parke vs Szeliga runda I

ZACZYNAMY WALKĘ W KLATCE RZYMSKIEJ!

Parke vs Szeliga runda I

Szeliga ruszył do ataku, wiedział, że największe szanse ma w boksie. Norman to jednak stary lis, który świetnie się bronił i bardzo celnie oddawał Szelidze. W końcu wycelował tak, że posłał Szeligę na deski! Ten jednak szybko się podniósł i kontynuował walkę po liczeniu. To jednak na niewiele się stało. Parke z każdą chwilą coraz bardziej przejmował inicjatywę. Szeli dotrwał do II rundy, ale tam, w MMA, będzie jeszcze ciężej!

Parke vs Szeliga runda II

Koniec! Parke rozbił Szeliego, sędzia kończy pojedynek!

Szeliga postawił wszystko na jedną kartę, rzucił się z latającym kolanem na Irlandczyka, zaczął okładać go bez opamiętania, ale Parke wyglądał, jakby na to wszystko był gotowy. Przetrwał, a potem, jak na zawodowca przystało, obalił swojego rywala i męczył go w parterze. W końcu, po kolejnych ciosach, których Szeliga nie zdołał blokować, sędzia musiał przerwać walkę.

Norman Parke zapytany o kolejną walkę wyzwał... Boxdela! Włodarz FAME MMA pojawił się w klatce, by chwilę porozmawiać ze swoim zawodnikiem. Czy taka walka jest w ogóle możliwa? Zobaczymy!

Przed kolejną walką jeszcze jedna ważna informacja - Kubańczyk zwakował swój pas mistrzowski w kategorii do 84 kg. To ze względu na problemy ze zdrowiem - wiedział, że nie może bronić pasa w najbliższym czasie, więc chce, aby aktywni zawodnicy mogli o niego rywalizować.

Powoli zbliżamy się do pierwszego co-main eventu dzisiejszego wieczoru oraz drugiej walki kobiet - Agata "Fagata" Fąk zmierzy się z Moniką "Moną" Kociołek.

Fagata wychodzi już do klatki! Za chwilę wejdzie do niej także Mona i zaczynamy 7. walkę tego wieczoru!

Obie zawodniczki mają swoich przeciwników i zwolenników, choć dla niektórych... obu ciężko kibicować!

Fagata vs Mona runda I

Zaczęły!

Fagata vs Mona runda I

Zaczęło się od chaotycznych wymian ciosów, ale z biegiem czasu coraz lepiej trafiać Fagata, która naruszyła twarz swojej rywalki - pod nosem Mony pojawiła się krew i przyjmowała ona więcej ciosów od swojej rywalki. Wydaje się, że Fagata była minimalnie lepsza w pierwszej rundzie.

Fagata vs Mona runda II

Mona więcej cofała się, unikając wymiany ciosów, ale też dobrze dystansowała rywalkę kopnięciami. Fagata szukała konfrontacji, ale jedyne co znalazła, to mocny cios kontrujący, który nią zachwiał! Mona nie miała jednak pomysłu, jak skorzystać z chwilowego zamroczenia rywalki i nie nabiła więcej punktów. Pani rozstrzygną wszystko w III rundzie!

Fagata vs Mona runda III

Fagata, podobnie jak w pierwszej rundzie, była zdecydowanie bardziej aktywna i częściej trafiała swoją rywalkę, choć obrona też nie jest jej mocną stroną i Mona starała się odgryzać. Decyzja o zwycięstwie należy do sędziów.

Agata "Fagata" Fąk wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Nie przedłużamy, jedziemy dalej! Przed nami drugi co-main event - Sergiusz "Nitro" Górski vs Marcin "Xayoo" Majkut. Walka odbędzie się w formule K1.

Nitro vs Xayoo runda I

Zaczęli!

Nitro vs Xayoo runda I

KONIEC! Xayoo wygrywa przed czasem!

Bardzo źle zaczęła się walka dla Nitro, który bardzo mocno dostał kolanem od Xayoo i poleciał na deski. Sędzia musiał go liczyć, ale Nitro zdołał jeszcze wrócić. Xayoo widział, że jego rywal kiepsko wygląda i nacierał coraz bardziej. Znów posłał go na deski pod koniec walki, tym razem prawym sierpem. Nitro jeszcze wstał, ale to już nie miało sensu, Xayoo natarł na niego potężnie i ostatecznie Nitro przed samym końcem rundy położył się na matę, a sędzia zakończył walkę.

Przyszedł czas na walkę wieczoru! Tomasz "Gimper" Działowy vs Mateusz "Tromba" Trąbka.

Gimper vs Tromba runda I

Zaczynamy walkę wieczoru!

Gimper vs Tromba runda I

Obaj od razu ruszyli do siebie i nie było tutaj wyczekiwania! Wymiana ciosów, Tromba próbował sprowadzić Gimpera do parteru, ale to mu się nie udało. Później Gimper dobrze trafił Trombę, ale nie poszedł za ciosem bo... Tromba zaczął uciekać wokół klatki! Wrócił jednak do walki i pod koniec miał przewagę w parterze, obijał Gimpera i zostawił bardziej pozytywne wrażenie na koniec pierwszej rundy.

Gimper vs Tromba runda II

KONIEC! TROMBA WYGRYWA WALKĘ WIECZORU!

Drugą rundę dużo lepiej zaczął Tromba, który najpierw mocno napoczął Gimpera, a potem rzucił nim o matę raz, nie utrzymał rywala w parterze, ale znów rzucił go na ziemię i już go stamtąd nie wypuścił. Po chwili przyduszania rywala przeszedł do pozycji górnej i zaczął bezlitośnie okładać rywala po głowie, sędzia nie miał wyboru i musiał przerwać starcie.

To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i do zobaczenia przy okazji kolejnych relacji na żywo na sport.se.pl!

FAME MMA 14 RELACJA NA ŻYWO FAME MMA 14 WYNIKI LIVE ONLINE

FAME MMA nie zamierza się zatrzymywać i niespełna dwa miesiące po gali FAME 13 zorganizuje kolejne wydarzenie. Freak-fighty zyskują w Polsce coraz większą popularność i kolejne federacje pojawiają się regularnie. Wciąż jednak FAME MMA przyciąga największą uwagę fanów i kontraktuje ciekawych zawodników. Na FAME 14 zaplanowano wiele niezwykle interesujących pojedynków, które budzą wiele emocji. Jedną z gwiazd gali FAME 14 będzie Norman Parke, który rzuci wyzwanie kolejnemu większemu od siebie przeciwnikowi, Piotrowi Szelidze. Fani czekają też na starcie Alanika z Muranem, a w karcie walk znajdą się także dwie walki kobiet.

FAME 14 RELACJA FAME MMA 14 dziś 14.05 NA ŻYWO w INTERNECIE

Fani, którzy uwielbiają dymy przed galami FAME MMA, z pewnością czekają na starcie LaLuny z Wiktorią Jaroniewską. LaLuna dała się poznać jako osoba, która potrafi wywołać wiele emocji i kibice mają nadzieję, że tak samo będzie w klatce.  Walką wieczoru FAME 14 natomiast będzie starcie dwóch popularnych youtuberów – Tomasza „Gimpera” Działowego z Mateuszem „Trombą” Trąbką. Śledźcie naszą relację na żywo z gali FAME 14 na sport.se.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze