FAME MMA 6 jednak się odbędzie! Jest OFICJALNA decyzja organizatorów

2020-03-25 17:27 MSo
FAME MMA 6: LinkiMaster - Zusje
Autor: FAME MMA YouTube FAME MMA 6: "LinkiMaster" - "Zusje"

Pandemia koronawirusa powoduje, że sparaliżowane zostały wszelkie dziedziny życia. Niemal wszystko stanęło w miejscu, także w zakresie pop-kultury czy sportu. Jednym z nielicznych wydarzeń, który łączy te dwa światy miała być gala FAME MMA 6, którą zaplanowano na sobotę 28 marca. Jak potwierdził w rozmowie z Super Expressem szef FAME MMA, Krzysztof Rozpara, mimo plotek o odwołaniu imprezy, wiemy, że ta się odbędzie w pierwotnym terminie!

Co z galą FAME MMA? Marcin Najman zabrał głos. [SUPER RAPORT]

Ostatnie godziny wiele zmieniły w życiu wszystkich Polaków. Ograniczenia związane z wychodzeniem z domów i kolejne obostrzenia kwarantanny nie spodobały się wszystkim. Kibice sportu nie mogą być zadowoleni, ponieważ termin powrotu jakichkolwiek zmagań oddala się z dnia na dzień. Imprez, takich jak odbywająca się w znajdującej się w znacznie gorszej sytuacji zdrowotnej Wielkiej Brytanii - Cage Warriors 113 w Manchesterze, jest jak na lekarstwo.

Karta walk FAME MMA 6. Kto walczy?

Właściciele FAME MMA stawili jednak czoła wszelkim przeciwnościom i potwierdzają: gala FAME MMA 6 odbędzie się zgodnie z planem! - Decyzja jest taka, że realizujemy imprezę 28 marca! To nie jest nasza fanaberia. Jesteśmy normalnym zakładem pracy, za nami kilka miesięcy przygotowań i jeśli ona nie odbędzie się teraz, to nie odbędzie się już wcale. Przy gali FAME MMA pracuje zespół kilkudziesięciu osób i dla wielu naszych podwykonawców jesteśmy aktualnie jedynymi pracodawcami. Przedsiębiorstwa muszą dalej funkcjonować, a pracownicy muszą mieć źródło przychodu. W rozporządzeniu jest paragraf 11 punkt 2, który jasno mówi: ograniczenia, o których jest mowa nie dotyczy zebrań i spotkań związanych z wykonywaniem czynności zawodowych lub zadań służbowych  – mówi specjalnie dla „Super Expressu” szef federacji Krzysztof Rozpara.

Kiedy FAME MMA 7? Wojtek Gola zabrał głos

Przełożenie imprezy chociażby na połowę 2020 roku byłoby zwyczajnie niemożliwe. Jak podkreślają organizatorzy, liczba hal, w których mogłaby odbyć się gala wynosi… zero. - Sprawdzaliśmy wszystkie takie miejsca w Polsce - nie ma szans na wynajęcie ich w tym terminie – przyznają otwarcie. Jedynym zagrożeniem w kontekście realizacji gali w tym momencie jest ewentualne wprowadzenie stanu wyjątkowego.

I choć wokół gali wciąż krąży mnóstwo kontrowersji, które chociażby nie pojawiały się przy organizacji wcześniej wspomnianego Cage Warriors 113, to FAME MMA nie zamierza się tym przejmować. - Głównym problemem w naszym przypadku jest stereotyp "kontrowersyjnego produktu" i tylko stąd bierze się ta nagonka. Pojawiają się oskarżenia, że próbujemy ominąć jakieś ograniczenia, a to nieprawda. Stosujemy się do nich, by wykonać swoją pracę. Przykład z życia wzięty? Jeśli jest ograniczenie prędkości do 60 km/h na drodze, to jadąc 55 km/h nie omijamy przepisów tylko się do nich dostosowujemy – tłumaczy Rozpara.

Pierwotnie impreza miała odbyć się w Częstochowie, ale ze względu na wprowadzone ograniczenia została przeniesiona do zamkniętego studia we Wrocławiu. Teraz wiadomo, że FAME MMA 6 będzie goszczone przez jeszcze inne miasto. Lokalizacja będzie trzymana w znacznie ściślejszej tajemnicy, by nie narażać zdrowia potencjalnych kibiców, którzy mogliby szukać gwiazd gali, na żaden uszczerbek.

- Poziom stresu, jaki przy organizacji gali  występuje jest dużo większy. To, co zwykle robimy z wyprzedzeniem dwóch-trzech miesięcy, teraz robimy w dwa-trzy dni. Generalnie przy imprezach FAME MMA wiele osób pracuje po 14-16 godzin, a teraz trzeba doliczyć do tego jeszcze kolejne kilka – opowiadają o kulisach organizatorzy.

Pojawiło się też kilka zmian realizacyjnych, ale wszystko jest ustalane na bieżąco z zespołem medycznym, który będzie zabezpieczał imprezę. - Bez ich aprobaty nie zdecydujemy się na żaden krok, żeby nie generować dodatkowego źródła ryzyka – tłumaczy Rozpara w rozmowie z „Super Expressem”. Dla organizatorów gali ważne jest także bezpieczeństwo podwykonawców. - Dla tych firm to może być jedyne wydarzenie na najbliższe dwa miesiące i jedyne źródło dochodu, które będzie musiało im wystarczyć na przetrwanie tych trudnych dni. Co dzieje się w przypadku podwykonawcy, który zatrudnia 10-12 osób, a my na trzy dni przed odwołujemy galę, gdy 90% rzeczy jest już zrobione, a duża część wynagrodzenia w formie success fee nie zostanie wypłacona, bo jest rozliczana na podstawie sprzedaży PPV? Tego nie da się zatrzymać, nie wywołując krzywdy wielu osobom.

Gala FAME MMA 6 odbędzie się 28 marca. Transmisja w systemie PPV do wykupienia na stronie FAMEMMA.tv.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze