Gang multimedalisty olimpijskiego ZGWAŁCIŁ dziesiątki kobiet?! "Próbował wepchnąć penisa do..."

2020-02-17 12:29 JWa
Steven Lopez, Jean Lopez
Autor: East News Steven Lopez, Jean Lopez

Ogromny skandal wisi w powietrzu! Steven Lopez to znana postać sportu ze Stanów Zjednoczonych. Trzykrotnie zdobywał medale igrzysk dla swojego kraju w taekwondo. Wspierał go brat, będący również jego trenerem, Jean. Teraz obaj wpadli w spore tarapaty. Dziesiątki kobiet oskarżają ich o gwałty i odurzanie narkotykami!

Oskarżenia są naprawdę poważne. Zaczęło się od wspomnień niejakiej Audrey-Ann LeBlanc, która dla "The Daily Beast" powiedziała, że w maju 2010 roku została ofiarą gwałtu. Z jej relacji wynika, że straszliwego czynu miał dopuścić się Steven Lopez, trzykrotny medalista olimpijski w taekwondo, oraz dwóch jego przyjaciół. Kobieta spotkała ich, gdy przyjechała do Dallas na regionalny turniej w tej dyscyplinie. - Zaczęłam czuć się bardzo źle i przeczuwałam, że stanie się coś złego - powiedziała LeBlanc, wspominając, że po zawodach Steven Lopez przebywał w tym samym hotelu i wspólnie bawili się przy kilku drinkach. Niedługo później sportowiec miał zabrać ją do innego pokoju, gdzie czekało dwóch jego przyjaciół.

Następnie jeden z mężczyzn, siedząc na krześle, kazał jej usiąść naprzeciwko na łóżku. LeBlanc wiedziała, że za jej plecami znajduje się Steven Lopez. - Wszystko jest dobrze - miał mówić sportowiec do kobiety. Ta relacjonuje, że była sparaliżowana - nie mogła ruszyć rękami. Wtedy miał się rozegrać jej najgorszy koszmar. Z jej słów wynika, że Steven Lopez ją zgwałcić, a inny z obecnych chciał wepchnąć jej do ust penisa. Gdy obudziła się kolejnego dnia w hotelowym pokoju, nie miała na sobie majtek, bolała ją głowa i miała luki w pamięci.

Kolejną kobietą, którą miał zgwałcić Steven Lopez, jest Amber Means. Była młodzieżowa reprezentantka Stanów Zjednoczonych w taekwondo padła rzekomo ofiarą "Gangu Lopeza" w 2008 roku. Z jej opisu wynika, że i tym razem mężczyźni działali w podobny sposób. Najpierw dosypali jej czegoś do drinka, a na następny dzień niewiele pamiętała. Means przekazała, że Lopez potwierdził, że uprawiali seks, a później wyszedł, by znaleźć właściciela obiektu.

To jednak nie wszystko. Oskarżeń pojawia się coraz więcej. Jednak podejrzany nie jest tylko Steven Lopez. Kolejne kobiety zarzucają podobne zachowania również Jeanowi Lopezowi - doświadczonemu trenerowi taekwondo. Brat multimedalisty olimpijskiego miał zgwałcić m.in. w 2016 roku 16-letnią wówczas Mandy Meloon. Z kolei Heidi Gilbert przekazała, że Jean i inny mężczyzna zmienili jej życie w koszmar, gdy miała zaledwie 17 lat.

Obaj oskarżani nie przyznają się do gwałtów. Na razie także nie zostały wobec nich wyciągnięte konsekwencje. Jean Lopez początkowo został co prawda na początku pozbawiony możliwości trenowania kolejnych utalentowanych zawodników i zawodniczek. W styczniu jednak orzeczono na jego korzyść i wrócił do pracy szkoleniowca. Na jak długo? Po kolejnych oskarżeniach sprawa z pewnością będzie jeszcze raz dogłębnie zbadana.