Artur Szpilka

i

Autor: SE Artur Szpilka

Gorący komentarz Szpilki po podpisaniu kontraktu z KSW! Jest mega zajarany [TYLKO U NAS]

2022-05-19 12:40

To już oficjalna wiadomość - Artur Szpilka 18 czerwca na gali KSW 71 zadebiutuje w MMA. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jego rywalem będzie Ukrainiec Siergiej Radczenko.

O potencjalnej dacie debiutu Szpilki "Super Express" informował już kilkanaście dni temu, ale teraz potwierdzili to szefowie największej i najbardziej prestiżowej federacji MMA w Europie. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w boksie wystąpi w walce wieczoru gali w Toruniu.

- Jestem mega zajarany. Coś nowego, do tego rewanż z Radczenką w MMA, będzie petarda - skomentował na gorąco Szpilka w rozmowie z "Super Expresem".

Cieślak: Wciąż trawię walkę z Okoliem, ale tylko starcia o pas dają mi paliwo do treningów [TYLKO U NAS]

Choć sam zainteresowany podaje nazwisko Radczenki, to szefowie KSW jeszcze tego oficjalnie nie potwierdzili. W obliczu wojny w Ukrainie trzeba bowiem dopełnić jeszcze kilku formalności, by rywal Polaka dostał zgodę na opuszczenie ojczyzny i w efekcie bez problemu przekroczył granicę.

Artur Szpilka szczerze o MMA i walce Polaka o mistrzostwo świata

- Ja zasugerowałem Radczenkę, bo dużo osób się odezwało, że fajnie byłoby zobaczyć nasz rewanż w MMA. Każdy z moich bliskich czy osób z kręgu znajomych jest tym zainteresowany. I to będzie bardzo fajne starcie - dodał Szpilka, który ponad dwa lata temu pokonał Ukrainiec w boksie. Werdykt wywołał jednak wiele kontrowersji.

- Na razie traktuję MMA jak przygodę. Kiedyś, jak się tłukłem na ulicy, to kopałem, był dosiad i się biło. Nie robiłem tego jednak kilka ładnych lat, więc jestem ciekaw debiutu. Zdaję sobie sprawę, że to jest zupełnie inny kawałek chleba, różne płaszczyzny walki. Do tej pory w boksie mogłem uderzać tylko rękami i się nimi bronić, a teraz dojdą kopnięcia i cały parter - zakończył Szpilka.

Przełomowa chwila w życiu Artura Szpilki! Nie ma już odwrotu, klamka zapadła

Sonda
Kto wygra walkę Szpilka - Radczenko w MMA?
Najnowsze