Antonio Inoki nie żyje

i

Autor: AP PHOTO, FILE Antonio Inoki nie żyje. Zdjęcie z walki z Muhammadem Alim

Bił się z Muhammadem Alim

Legendarny sportowiec nie żyje! Antonio Inoki miał 79 lat, bił się z Muhammadem Alim

2022-10-02 14:07

Świat sportów walki zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie nastał koniec pewnej ery. Nie żyje słynny promotor, wrestler i zawodnik MMA Antonio Inoki. Po zakończeniu sportowej kariery - występował w organizacji, która została przemianowana na WWE, a także toczył pojedynek z Muhammadem Alim - został wybrany do japońskiej Izby Doradców. Antonio Inoki miał 79 lat.

Pewna era w świecie sportu znów dobiega końca. Wszystko za sprawą śmierci legendarnego sportowca. Antonio Inoki to pseudonim ringowy Muhammada Hussaina Inokiego (wcześniej Kanji Inokiego), który bił się dla największych organizacji świata. Wrestler występował m.in. w NJPW, IWGP czy WWE. Jako wrestler osiągał największe możliwe sukcesy. Mierzył się m.in. z Hulkiem Hoganem czy Ricem Flairem. Zmarł w wieku 79 lat.

Antonio Inoki - osiągnięcia. Kim był?

Antonio Inoki uznawany jest za jedną z postaci, które rozpropagowały w świecie mieszane sztuki walki, dzięki swojemu pojedynkowi z Muhammadem Alim. Przez większość kariery znany był jednak przede wszystkim z przygody z rozrywką i wrestlingiem. Był wprowadzony do galerii sław WWE i WCW. Jako założyciel NJPW święcił także tam największe triumfy.

Po zakończeniu kariery sportowej (ostatnią walkę oglądało 70 tysięcy osób) został politykiem. Trafił do japońskiej Izby Radców, dzięki własnej partii.

Sonda
Czy interesujesz się wrestlingiem?
Andrzej Wasilewski o zamieszaniu z walką Różańskiego i powrocie Diablo w Zakopanem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze