Były zawodnik KSW nie żyje

Mamed Khalidov żegna Rafała Moksa. Poruszający wpis ikony organizacji KSW

2022-11-20 18:05

W ostatnich dniach świat MMA opłakiwał okropną stratę. Rafał Moks nie żyje. KMP w Szczecinie ujawniło, że zawodnik miał popełnić samobójstwo. Mamed Khalidov doskonale znał tego zawodnika. W mediach społecznościowych pożegnał go we wpisie na Facebooku. Wielu innych z pewnością będzie tęsknić za Rafałem Moksem.

Rafał Moks był jednym z weteranów organizacji KSW. 36-letni zawodnik od 2011 do 2016 roku bił się dla największej polskiej federacji MMA. W barwach KSW stoczył osiem pojedynków! Kilkukrotnie otrzymywał bonusy za poddania i walkę wieczoru. Jego kariera została jednak przedwcześnie przerwana. W lipcu 2018 roku został zatrzymany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Starty w MMA zakończył na dziewiętnastu występach.

KSW zadecydowało. Mamed Khalidov może nie być zadowolony, to już pewne

Rafał Moks nie żyje. Tak pożegnał go Mamed Khalidov

Zawodnik ze Szczecina zginął w ostatnich dniach. Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Szczecinie, Rafał Moks miał popełnić samobójstwo.

- W dniu 18.11.2022 o godz. 05:50 w Szczecinie przy ul. 9 Maja 1 ujawniono leżące na ziemi ciało Rafała Moksa (były zawodnik KSW), lat 36, zamieszkały w Warzymicach. W toku przeprowadzonych czynności ustalono, że prawdopodobną przyczyną zgonu jest skok z wysokości – napisał na Twitterze Daniel Trzepacz, lokalny dziennikarz.

Mamed Khalidov pożegnał Rafała Moksa. - Takim Cię zapamiętam – napisał na Facebooku pod wspólnym nagraniem.

Mamed Khalidov żegna Rafała Moksa

i

Autor: Facebook / ZRZUT EKRANU Mamed Khalidov żegna Rafała Moksa

Kim był Rafał Moks?

Pierwszą walkę w największej polskiej federacji MMA stoczył w listopadzie 2011 roku, a jego rywalem był Aslambek Saidow. Moks mierzył się później z takimi zawodnikami jak Borys Mańkowski, czy Marcin Naruszczka, a więc postaciami doskonale znanymi w KSW. W sumie Moks w zawodowym MMA stoczył 19 walk, z których 11 wygrał. Ostatnie jego starcie to pojedynek z Robertem Radomskim na KSW 35 w połowie 2015 roku. Później popadł w konflikt z prawem i był za kratkami. Wolność odzyskał w 2021 roku.

Szef KSW żegna zmarłego Rafała Moksa! Krótki Wzruszające słowa Macieja Kawulskiego do byłego zawodnika federacji

Sonda
Co wolisz oglądać - FAME MMA czy KSW?
Konferencja prasowa reprezentacji z Kataru. Bereszyński i Szymański przed meczem z Meksykiem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany