Rozmowa Super Expressu

Mateusz Gamrot przed UFC 285: Nie powstrzyma moich zapasów! Jon Jones? Jest potężny!

2023-03-02 14:37

Mateusz Gamrot (33 l.) wskoczył w ostatniej chwili do karty walk hitowej gali UFC 285 w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie znany jako "Tarantula" Jalin Turner (28 l.), który miał mierzyć się z Danem Hookerem. - Jestem wojownikiem! Nie mogłem odmówić wyzwania - mówi "Gamer" w rozmowie z "Super Expressem".

"Super Express": - Ile czasu potrzebowałeś, by zaakceptować walkę z Jalinem Turnerem?

Mateusz Gamrot: - Jestem wojownikiem. Nie mogłem odmówić wyzwania, bo to moje drugie imię. Żeby być szczerym - zajęło mi to parę chwil. Wstałem, przetarłem oczy, zjadłem śniadanie, zobaczyłem jego dwie walki, jak się porusza i powiedziałem, że "jestem".

- Czyli wielkiego wrażenia nie zrobił?

- Jest bardzo mocnym przeciwnikiem, pięć skończeń przed czasem. To wschodząca gwiazda UFC, ale walczyłem już z wysokimi stójkowiczami. Nie będzie zawodnikiem, który powstrzyma moje zapasy, jak Beneil Dariush. Wierzę w swoje umiejętności, bo ciężko pracowałem cały czas.

- Zaczepiałeś w mediach społecznościowych Michaela Chandlera czy Rafaela dos Anjosa. Była jakaś inna propozycja walki?

- Wziąłem tę walkę, by pozostać aktywnym. Nie odpowiadali na wyzwania, bo Chandler zapewne wiedział już o walce z Conorem McGregorem, a dos Anjos chce się bić w innej kategorii. Gdyby nie ta walka wróciłbym zapewne dopiero po wakacjach. Wiedziałem, że muszę dłużej poczekać na swoją szansę, bo UFC stawia na wygranych.

- Co się zmieniło w tobie od tej ostatniej walki?

- Zmieniło się moje podejście do walki. Mam 32 lata na karku, ale w ostatniej walce zachowałem się jak małolat. Puściły mi emocje, zabrakło mi zimnej głowy. W tej walce chcę być zupełnie innym zawodnikiem. Nie będę bał się wymieniać ciosów z Turnerem.

- W walce wieczoru Jon Jones zmierzy się z Cirylem Ganem. Jak typujesz to starcie?

- Mijałem się z Jonesem parę razy w hotelu. Jest naprawdę potężny! Pomimo wszelkich opinii, dla mnie był sympatyczny. Zamieniliśmy kilka słów, pożartowaliśmy. Trzymam kciuki. Wierzę, że wróci na tron.

Cała rozmowa z Mateuszem Gamrotem do obejrzenia na kanale KOLOSEUM na YouTube i Sport.se.pl.

Najnowsze