Michał Materla

i

Autor: materiały prasowe KSW Michał Materla

Łzy cisną się do oczu

Michał Materla z trudem utrzymywał łzy w klatce KSW. Poruszające słowa o zmarłym bratanku

2023-01-22 12:19

Michał Materla (39 l., 32-9) znów wygrywa i nie myśli o końcu kariery. Ikona organizacji KSW na gali w Szczecinie pokonała w wielkim rewanżu Kendalla Grove'a. Tuż po zakończeniu starcia "Bijące serce KSW" przyznał, że w pojedynku musiał radzić sobie nie tylko z przeciwnikiem, ale także poważnymi problemami zdrowotnymi. W klatce mógł bić się tylko... jedną ręką!

Pierwsze starcie Materli z Grovem odbyło się w 2013 roku. To była jedna z najkrwawszych i najbardziej emocjonujących walk w historii organizacji KSW. Tym razem zawodnicy nie byli już w szczytowym momencie swojej kariery, ale i tak rozgrzali publiczność w Szczecinie do czerwoności. Publiczność oszalała z radości, gdy Polak porozbijał rywala łokciami w parterze.

XTB KSW 78: Materla chciał wycofać się z walki!

Chwilę po zakończeniu starcia Materla przyznał, że niewiele brakowało, a wycofałby się z tego starcia. - Nie wiem, czy zwróciliście uwagę, ale walczyłem bez prawej ręki. W środę chciałem odwołać walkę. Dostałem przepukliny karku i nie byłem w stanie nic zrobić. Nie byłem w stanie trzymać herbaty prawą ręką. Wyglądało to, jak wyglądało. Może mi zabraknąć techniki, kondycji, ale przysięgam, że dopóki walczę nie zabraknie mi charakteru - mówił zwycięzca walki wieczoru XTB KSW 78.

Co mu się stało z twarzą?! Szokujące zdjęcie Głowackiego, boli od samego patrzenia

- Pierwsza próba uderzenia prawym i już coś było nie tak. Mogłem się poddać albo próbować walczyć lewą ręką. Na tyle mnie znacie! Są dwa typy zawodników: albo odpuszczasz i się tłumaczysz, albo zaciskasz zęby. Zostałem tak wychowany i taką mam naturę, że musiałby mnie tam ubić - dodał Materla, któremu tuż po pojedynku w punkcie medycznym gratulował były pięściarz, zawodnik KSW, a prywatnie przyjaciel Artur Szpilka.

Wzruszające wyznanie Michała Materli o zmarłym bratanku

Materla ze łzami w oczach oddał też hołd zmarłemu bratankowi Vincentowi Sawickiemu, który zmarł w ostatnich dniach przed walką. - Zawsze wchodzę do klatki z takimi emocjami, jakie temu towarzyszą. Ale to był dla mnie ciężki okres. Chciałem tylko powiedzieć: do zobaczenia w Valhalli, Vincent. Jak tam dotrę, to na pewno będziesz ulubieńcem Odyna - przyznał wzruszony wojownik KSW.

Borys Mańkowski znokautowany na KSW 78! Mircea powalił go zabójczym kolanem i dobił, Polak padł jak rażony piorunem

Radosław Paczuski przed KSW 78: Scenariusz na 2023? Trzy walki

QUIZ: Ile wiesz o FAME MMA? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 14
Zacznijmy od czegoś łatwego. W walce wieczoru FAME MMA 1 zawalczył Michał "BOXDEL" Baron. Kto był jego rywalem?
Najnowsze