Nagła zmiana

Remis w walce Denis Załęcki - Michał Pasternak. Tak brzmi oficjalne stanowisko sędziów

2024-06-11 12:49

Walka Denisa "Bad Boya" Załęckiego z Michałem Pasternakiem wzbudziła duże emocje wśród kibiców. Sędziowie wypunktowali pojedynek jako większościowe zwycięstwo "Wampira". Załęcki złożył protest, który został rozstrzygnięty pomyślnie. Werdykt zmieniono na jednogłośny remis.

Denis „Bad Boy” Załęcki zgłosił protest po walce z Michałem „Wampirem” Pasternakiem na CLOUTMMA 5. W skład osób rozpatrujących protest weszli sędzia główny Paweł Stasiak oraz sędziowie powołani Tomasz Haczyński i Marcin Klonowski. Po przeanalizowaniu pojedynku podjęto decyzję o zmianie większościowej decyzji na remis.

Jest zmiana werdyktu Załęcki - Pasternak! Nagły zwrot akcji po gali CLOUTMMA 5. Mamy oficjalne informacje

CLOUTMMA 5: Zmieniono werdykt walki Załęcki - Pasternak

W odpowiedzi na protest Denisa „Bad Boya” Załęckiego sędzia Paweł Stasiak stwierdził, że jego punktacja pojedynku prezentowałaby się następująco: I runda 10-9 Załęcki, II runda 10-9 Załęcki, III runda 10-8 Pasternak.

- Decyzja sędziego w klatce jest zawsze ostateczna, a decyzją tą jest przeliczenie na nowo kart punktowych przez sędziów po zapoznaniu się z materiałem wideo i jednogłośny remis – napisał Stasiak w uzasadnieniu.

Kompletnie pijany Tyson Fury czołgał się po ulicy. Nie mógł ustać na nogach. Porażające nagranie z pięściarzem trafiło do sieci

Zdaniem sędziego Tomasza Haczyńskiego, pojedynek również powinien być punktowany 28-28. - Moja ocena pod względem punktowym daje remis w stosunku 28-28. I według mnie walka powinna zakończyć się remisem – pisał w swojej argumentacji.

Trzeci z sędziów Marcin Klonowski utrzymał swoją decyzję spod klatki, punktując pojedynek 28-28. Po analizie sędziów, werdykt pojedynku Denis Załęcki – Michał Pasternak został zweryfikowany jako jednogłośny remis.

KOLOSEUM - Marcin Klonowski
KSW I MMA popularniejsze od walk bokserskich? SuperSport.
Najnowsze