Robert Burneika

i

Autor: Instagram/ robertburneikaofficial Robert Burneika

POLADA ostrzega!

Robert Burneika wywołał niemałą aferę! Dyrektor POLADA reaguje mocnym wpisem, oberwało się "Kanałowi Sportowemu"

2022-08-25 18:06

Kilka dni temu głośno się zrobiło o Robercie Burneice i jego występie w „Kanale Sportowym”. Popularny kulturysta w programie „Hejt Park” polecał zakup preparatów SARM, które w Polsce nie są dopuszczone do sprzedaży i nie ukończono badań klinicznych nad możliwymi skutkami ich zażywania. Dodatkowo, znajdują się one na liście środków dopingujących, więc nie mogą ich zażywać profesjonaliści startujący w jakichkolwiek zawodach. Teraz do sprawy odniosła się nawet POLADA, przy okazji zaczepiając „Kanał Sportowy” we wpisie na Twitterze.

O produktach typu SARM Robert Burneika opowiadał w programie „Hejt Park” oraz „Hardkorowy Koksu FM”, który pojawił się na „Kanale Sportowym” po pozytywnym odzewie fanów na pierwszy występ kulturysty i zawodnika MMA. Burneika zachęcał do ich stosowania, nazywając je suplementami, które mogą zastąpić środki potocznie nazywane „sterydami”. Niedawno jednak na kanale „Nie wiem, ale się dowiem!” przedstawiono dowody na to, że SARM to środki, które nie mają potwierdzonego pozytywnego wpływu dla osób uprawiających sport. Co więcej, wciąż nie wiadomo, jakie są ich skutki uboczne, a do tego ich sprzedaż jest zakazana w Polsce, a same środki wpisane są na listę środków dopingujących (Cały materiał do zobaczenia TUTAJ). Burneika tego typu produkty ma w ofercie swojego sklepu internetowego (jest on zarejestrowany w USA, więc nie dosięga go zakaz sprzedaży na terenie Polski). Do całej sprawy odniósł się m.in. dyrektor Polskiej Agencji Antydopingowej Michał Rynkowski, uderzając przy okazji w „Kanał Sportowy”.

Ważne informacje przed FAME MMA 15! Chodzi o pojedynek Marty Linkiewicz i „Lil Masti”, znamy wynik ważenia

Hardkorowy Koksu odgryzł się Marcinowi Najmanowi

„Kanał Sportowy” usunął materiały z Burneiką. Sprawa wciąż jednak nie przycichła

Po opublikowaniu materiału na kanale „Nie wiem, ale się dowiem!” władze „Kanału Sportowego” szybko zareagowały. Filmy z Burneiką zostały skasowane, a do tego zostało wystosowane oświadczenie, w którym „KS” broni się, że nie wiedział o działalności Burneiki i potwierdzono zakończenie współpracy z „Hardkorowym Koksem”.

Tak mieszka Robert Burneika! Dom "Hardkorowego Koksa" robi piorunujące wrażenie. Niewielu pogardziłoby takim mieszkaniem

O sprawie nie zapomniał jednak dyrektor POLADA, który na Twitterze zapowiedział szkolenie w zakresie Antydopingu, przy okazji zaczepiając „Kanał Sportowy”. – Nieodpowiedzialne promowanie substancji dopingujących jest działaniem szkodliwym społecznie W sporcie wyczynowym namawianie i nakłanianie do stosowania dopingu jest zabronione przez POLADA 26 października organizujemy szkolenie dla dziennikarzy. Kanał Sportowy, Zainteresowani? – napisał Michał Rynkowski.

Najnowsze