Super Sportowiec Marca: zagłosuj na Jana Błachowicza i wygraj pieniądze!

2021-04-01 6:05 jwa
Jan Błachowicz
Autor: PAP/Andrzej Grygiel Jan Błachowicz

Jan Błachowicz to jedna z największych postaci w historii polskiego MMA. Swoją ciężką pracą "Cieszyński Książę" doszedł na sam szczyt UFC. Dziś wszyscy rodacy mogą być z niego dumni. Mistrz wagi półciężkiej w marcu pokonał faworyzowanego Israela Adesanyę. Dla Polaka była to pierwsza obrona tytułu mistrzowskiego. Dzięki walecznej postawie i sukcesowi w oktagonie został nominowany w plebiscycie na Super Sportowca Marca Super Expressu. Zagłosuj na niego i wygraj 300 złotych!

Kim jest Jan Błachowicz?

Jan Błachowicz urodził się 24 lutego 1983 roku w Cieszynie. Właśnie od jego rodzinnej miejscowości wziął się przydomek jednego z czołowych obecnie zawodników MMA na świecie - "Cieszyński Książę". Swoją karierę w sportach walki rozpoczynał od boksu tajskiego i brazylijskiego jiu-jitsu. Później postawił na MMA i była to decyzja niezwykle trafiona. W 2007 roku zadebiutował w nowej dla siebie formule, a zaledwie 7 miesięcy później wygrał turniej KSW Eliminacje. W późniejszym czasie dzierżył tytuł mistrzowski tej federacji. W 2014 roku zdecydował się na poważny krok do przodu. Zasilił szeregi organizacji UFC. Choć jego talent długo rozkwitał i niektórzy eksperci go skreślili, to Polak pokazał, że nie wolno go nigdy lekceważyć. Ostatecznie spełnił swoje marzenie i wdrapał się na sam szczyt. Obecnie dumnie dzierży pas mistrzowski wagi półciężkiej. W MMA stoczył łącznie 36 walk. Wygrał 28 z nich, a 8-krotnie opuszczał arenę jako przegrany.

Sprawdź: Rusza plebiscyt Super Sportowiec marca. Za głosowanie czekają nagrody!

Jan Błachowicz - kandydat w plebiscycie Super Sportowiec Marca

Jan Błachowicz ma szansę na wygraną w plebiscycie Super Sportowiec Marca Super Expressu. W minionym miesiącu znów stał się bohaterem polskich kibiców. Gdy 6 marca wychodził do klatki na UFC 259 przeciwko utalentowanemu Israelowi Adesanyi, eksperci nie dawali mu większych szans. Tymczasem Błachowicz przeważał przez niemal całe starcie i po jednogłośnej decyzji sędziów obronił po raz pierwszy ciężko wywalczony pas mistrza UFC. Jego sukces odbił się głośnym echem na świecie, a starcie komentowano nie tylko nad Wisłą, lecz także w odległych krajach i kontynentach.

Zobacz: Super Sportowiec marca: Zasady plebiscytu. Jak zagłosować i wygrać kasę?

Super Sportowiec Marca - jak głosować?

W plebiscycie Super Sportowiec Marca Super Expressu nominowanych jest trzech polskich zawodowych sportowców. Jan Błachowicz o miano najlepszego powalczy z lekkoatletą Patrykiem Dobkiem i skoczkiem narciarskim Piotrem Żyłą. Głosować na swojego faworyta można W TYM MIEJSCU. Należy zaznaczyć swój wybór, uzasadnić go i uzupełnić dane kontaktowe. Głosowanie potrwa od 2 do 12 kwietnia, a zwycięzcę ogłosimy 13 marca. Warto wesprzeć swoich idoli, ponieważ na 10 osób spośród wszystkich, które wezmą udział w głosowaniu, czeka nagroda w wysokości 300 złotych. Łączna pula nagród to 3000 złotych!

Zobacz: Super Sportowiec marca: Wygraj 300 złotych i wybierz najlepszego! Zobacz, jakie to proste

Jan Błachowicz po wygranej z Adesanyą
Najnowsze