Sporty walki, MMA, UFC 267, Jan Błachowicz, Glover Teixeira

i

Autor: YouTube/UFC Jan Błachowicz i jego rywal w UFC 267 Glover Teixeira

UFC 267: Fachowcy typują wynik walki Błachowicz – Teixeira. Jednoznaczny werdykt

2021-10-29 15:45

Odliczamy pomału godziny do sobotniego pojedynku o mistrzowski pas gali UFC 267, w którym w Abu Zabi spotkają się Jan Błachowicz i Glover Teixeira. Specjalistyczny portal mmanews.com postanowił wytypować zwycięzców gali, w której walką wieczoru jest starcie „Cieszyńskiego Księcia”. Werdykt fachowców w walce z udziałem naszego rodaka jest jednoznaczny.

Reporterzy mmanews.com Andrew Ravens, Doug Murray i Harvey Leonard przekazali swoje typy na walkę Błachowicz – Teixiera na UFC 267. Oto one – Ravens: – Niektórzy mogą nie brać Glovera poważnie, ale trzeba sobie zdawać sprawę jak groźny potrafi być. Jednak w tym przypadku przewiduję jednostronny pojedynek z przewagą Jana, który pobije przeciwnika po walce rozstrzygniętej przez sędziowski werdykt. Obecnie nie widzę nikogo, kto mógłby się przeciwstawić Błachowiczowi w tej kategorii. Murray: – Obrońca tytułu zapracował na uznanie jako mistrz polskiego KSW. Jest świetny w planowaniu walki i ma bardzo mocne kontry oraz umiejętności zapaśnicze. Dysponuje wszystkimi atutami, by dać sobie radę z Teixeirą. Być może Glover pokaże silniejsze uderzenia stopami, ale jednak Błachowicz ma za wiele mocnych stron.

Mateusz Borek typuje walkę Jana Błachowicza. Ważne słowa! [TYLKO U NAS]

Leonard: To dobrze, że obaj oponenci szanują się nawzajem. Z jednej strony uważam, że tytuł dla ponad 40-letniego Teixeiry byłby ciekawą historią, ale sądzę, że nie da rady. Ma rzecz jasna niesamowite umiejętności z brazylijskiego jiu-jitsu, i jeśli walka rozstrzygałaby się w parterze, to może dysponować przewagą. Jednak w stójce przewaga szybkości i siły będzie po stronie Błachowicza, dzięki czemu nie tylko może się pokusić o kontrolę nad wymianami, ale będzie w stanie odeprzeć próby Teixeiry sprowadzenia pojedynku do parteru. Nie odbieram szans 42-latkowi, ale słowa anonsera „and new...” mocno by mnie zaskoczyły.

UFC 267 KARTA WALK. UFC 267 KOLEJNOŚĆ WALK. UFC 267 lista walk na UFC 267 kto walczy?

Ekspert MMA typuje zwycięzców UFC 267 | Andrzej Kostyra

Jan Błachowicz o rywalu na UFC 267: Jest jak zombie? To walnę go w głowę

Jak widać, Polak jest jednoznacznym faworytem, mało kto ma wątpliwości, że Gover odbierze cieszynianinowi pas. Jaki plan ma w takiej sytuacji w walce z faworytem Teixeira? Błachowicz mówił podczas spotkania z mediami w Abu Zabi, że wie, co będzie się starał robić jego przeciwnik, by go pokonać. Zna także metodę, której użyje. Mimo to polski obrońca tytułu jest przekonany, że to nie będzie miało znaczenia i wierzy, że jest gotowy na każdy ruch ze strony przeciwnika. „Mam wszystko, aby go powstrzymać, to jest najważniejsze” – zapewnia Błachowicz. „Każda walka zaczyna się w stójce, więc zaczynamy w stójce. Wykorzysta swoje umiejętności bokserskie, by wepchnąć mnie do klatki i próbować mnie obalić, ale ja chcę dalej walczyć w stójce. To nie tajemnica”.

Sonda
UFC 267: Kto wygra walkę Błachowicz - Teixeira?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze