UFC: Błachowicz - Anderson 2. Karta walk. Kto walczy?

2020-02-10 11:58 MC
Jan Błachowicz
Autor: EastNews Jan Błachowicz

Już w najbliższy weekend dojdzie do walki Jana Błachowicza i Coreya Andersona na gali UFC. Jak wygląda karta walk gali UFC: Błachowicz - Anderson 2? Kto wystąpi w pozostałych pojedynkach? Sprawdźcie kartę walk.

Dla Błachowicza będzie to bardzo ważna walka. Tym bardziej, że ma z Andersonem rachunki do wyrównania. W 2015 roku obaj zmierzyli się po raz pierwszy - na gali UFC 191. Lpeszy okazał się Amerykanin, który wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów. "Cieszyński Książę" często podkreślał, że był to jego najsłabszy występ pod szyldem UFC.

Nadchodząca walka Błachowicza i Andersona będzie miała ogromne znaczenie dla sytuacji w kategorii półciężkiej. Wiele wskazuje na to, że wyłoni pretendenta do pasa należącego do Jona Jonesa, który ostatnio pokonał Dominicka Reyesa podczas UFC 247. Sam "Bones" zapowiedział, że pojawi się na gali w Nowym Meksyku. Będzie to doskonała okazja do konfrontacji między zwycięzcą a mistrzem.

Błachowicz stoczył do tej pory trzynaście pojedynków w UFC. Co ważne, wygrał sześć z ostatnich siedmiu walk. Anderson może się natomiast pochwalić serią czterech wygranych z rzędu. Kto poprawi swój bilans?

Karta walk gali UFC Fight Night 167

Karta główna

Corey Anderson - Jan Błachowicz
Diego Sanchez - Michel Pereira
Devin Clark - Gadzhimurad Antigulov
Montana De La Rosa - Mara Romero Borella
Brok Weaver - Rodrigo Vargas
Yancy Medeiros - Lando Vannata

Karta wstępna

Tim Means - Daniel Rodriguez
John Dodson - Nathaniel Wood
Jim Miller - Scott Holtzman
Ray Borg - Rogerio Bontorin
Casey Kenney - Merab Dvalishvili
Nicco Montano - Macy Chiasson
Mark De La Rosa - Raulian Paiva

Gala UFC z walką Błachowicza z Andersonem odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę (15/16 lutego 2020 roku). Karta główna rozpocznie się o godzinie 02:00.

Najnowsze