Ziółkowski - Parnasse na gali XTB KSW Colosseum 2

i

Autor: KSW Ziółkowski - Parnasse na gali XTB KSW Colosseum 2

Pojedynek zapowiada się kosmicznie

Ujawniono drugą walkę gali XTB KSW Colosseum 2 na Narodowym! Dwóch mistrzów w akcji, grzmoty gwarantowane

Wielka walka dwóch czempionów unifikująca pasy wagi lekkiej odbędzie się 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Panujący od ponad dwóch lat na szczycie kategorii lekkiej Marian Ziółkowski będzie bronił tytułu przeciwko mistrzowi wagi piórkowej i tymczasowemu czempionowi kategorii lekkiej, Salahdine’owi Parnasse’owi.

O walce Ziółkowskiego z Parnasse’em mówiło się od dawna. Obaj zawodnicy od dawna też chcieli tej konfrontacji i zostali ze sobą zestawieni na gali KSW 76. Ziółkowski musiał jednak ostatecznie wycofać się z pojedynku z powodu kontuzji. W jego miejsce wszedł Sebastian Rajewski, a na szali starcia pojawił się tymczasowy pas wagi lekkiej. Parnasse wygrał ten bój przed czasem i wywalczył drugi mistrzowski tytuł.

Ziółkowski - Parnasse na gali XTB KSW Colosseum 2

Ziółkowski panuje na szczycie wagi lekkiej od grudnia 2020 roku, kiedy to wywalczył tytuł w boju z Romanem Szymańskim. W pierwszej obronie zmierzył się z Maciejem Kazieczką i poddał go w drugiej rundzie pojedynku. Kolejne dwie obrony rozegrały się na pełnym dystansie pięciu rund. Z obu starć Marian wyszedł z klatki jako zwycięzca, a jego umiejętnościom uległ Borys Mańkowski i Sebastian Rajewski. Marian jest bardzo doświadczonym zawodnikiem. Na swoim koncie ma ponad 30 stoczonych pojedynków, z których 25 wygrał. Ziółkowski jest na fali czterech zwycięstw z rzędu.

Stawką walki Ziółkowski - Parnasse pas mistrza kategorii lekkiej

Parnasse, mistrz KSW wagi piórkowej i tymczasowy czempion kategorii lekkiej, mocno kroczy przez świat MMA nie dając szans kolejnym rywalom. Młody Francuz zwyciężył do tej pory 17 pojedynków i tylko raz musiał uznać w klatce wyższość przeciwnika. W 2021 roku przegrał starcie z Danielem Torresem, ale kilka miesięcy później zrewanżował mu się w walce na gali KSW 65. W okrągłej klatce umiejętnościom Salahdine’a ulegli tak znani zawodnicy jak: Artur Sowiński, Marcin Wrzosek, Roman Szymański czy Filip Pejić. W przedostatnim boju Parnasse przerwał wieloletnią serię zwycięstw Daniela Rutkowskiego i poddał go w czwartej rundzie, a ostatni raz walczył na gali KSW 76, kiedy to zdobył tymczasowy tytuł wagi lekkiej.

KARTA WALK GALI XTB KSW COLOSSEUM 2

  • Mamed Khalidov vs TBA
  • Marian Ziółkowski vs Salahdine Parnasse
  • Mariusz Pudzianowski vs Artur Szpilka
Najnowsze