Mateusz Gamrot

i

Autor: Instagram/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot

Wielka kasa dla Mateusza Gamrota! UFC nie miało wątpliwości, kolejne wielkie wyróżnienie Polaka

2022-06-26 11:20

Niedzielny poranek był niebywale przyjemny dla polskich fanów mieszanych sztuk walki. Mateusz Gamrot stoczył kolejną walkę w amerykańskim UFC i po raz czwarty z rzędu mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Co więcej, organizacja ponownie doceniła show, jakie stworzył reprezentant Polski i wyróżniła jego pojedynek z Armanem Tsarukyanem. Gamrot dostanie spory przelew na swoje konto.

Mateusz Gamrot odchodził z KSW jako gwiazda polskiego MMA. Plan zawodnika był oczywisty, podbić kolejną organizację. Ale w UFC zdobywanie kolejnych szczebelków sławy nie jest już tak proste i wymaga naprawdę ogromu pracy, aby zaistnieć w amerykańskiej federacji. Gamerowi realizacja planu idzie jak na razie wręcz doskonale.

Co za bitwa Mateusza Gamrota! Heroiczne zwycięstwo z Tsarukyanem! Co to był za bój!

Gamrot dostał wielką kasę. UFC wyróżniło Polaka

Nie licząc porażki z Guramem Kutateladze w kontrowersyjnych okolicznościach w debiucie w UFC, Gamrot kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Najtrudniejszym sprawdzianem dla Polaka było na pewno niedzielne starcie z Armanem Tsarukyanem. Ormianin był stawiany nawet w roli faworyta tego pojedynku, ale wszystko skończyło się po myśli Gamera.

To byłoby starcie gigantów! Kolejny chętny na pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim, szczere wyznanie

Były podwójny mistrz KSW zdaniem sędziów wygrał trzecią, czwartą oraz piątą rundę i jednogłośną decyzją pokonał przeciwnika. Dzięki temu już niebawem może znaleźć się w czołowej dziesiątce rankingu w wadze lekkiej i niemal pewne jest, że na jego drodze będą stawać coraz bardziej znane nazwiska z UFC.

Sonda
Czy Mateusz Gamrot zostanie mistrzem UFC?

Gamrot z kolejnym bonusem. Spory zastrzyk gotówki

- To była wyrównana, bardzo trudna walka. Arman stoczył wyrównane starcie z Machaczewem, teraz ja wygrałem, więc pokazałem, że mam papiery, żeby być najlepszym na świecie - powiedział Gamrot na konferencji prasowej. Sama walka faktycznie była niebywale wyrównana i zacięta. Dlatego też włodarze UFC uznali ją za pojedynek wieczoru.

A to oznacza, że Gamer zarobi dodatkowe 50 tysięcy dolarów (blisko 222 tys. zł). To kolejny raz, gdy Polak nagradzany jest bonusem. Podobna sytuacja miała miejsce po starciach z Jeremym Stephensem i Scottem Holtzmanem oraz po porażce z Kutateladze. Dzięki bonusom Gamrot zarobił już w sumie 200 tys. dolarów.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze