Robert Kubica

i

Autor: SE Robert Kubica

policzek dla Kubicy

Zastąpili Roberta Kubicę... Rosjaninem! Policzek dla polskiego kierowcy, pupilek Władimira Putina zajął jego miejsce

2023-02-01 21:00

Już od pewnego czasu jasne było, że przyszłość Roberta Kubicy nie będzie będzie związana z ekipą Prema w sezonie 2023, jednak podczas oficjalnego ogłoszenia składu włoskiej ekipy, kibice mogli przeżyć niemały szok. Okazało się, że miejsce polskiego kierowcy zajął... Rosjanin Daniił Kwiat. Były kierowca F1 nie zgadzał się po wybuchu wojny w Ukrainie na jazdę pod neutralną flagą i nie wyrażał solidarności z narodem ukraińskim.

Fani Roberta Kubicy bez dwóch zdań nie przeżywają ostatnio najlepszych chwil. Najpierw PKN Orlen zakończył współpracę z Alfa Romeo Racing, co w na obecną chwilę przekreśla powrót polskiego kierowcy do rywalizacji w Formule 1, a później jasne stało się, że Kubica nie będzie reprezentować ekipy Prema w wyścigach długodystansowych WEC w sezonie 2023. Okazało się jednak, że Polaka zastąpił pupilek Władimira Putina.

Pupilek Putina w miejsce Roberta Kubicy! Zastąpili Polaka kontrowersyjnym Rosjaninem

W środę 1 lutego włoska ekipa podczas oficjalnie ogłosiła skład na przyszły sezon, a wśród nich znalazł się były kierowca Formuły 1 Daniił Kwiat, który od początku wojny w Ukrainie wzbudza ogromne kontrowersje. Zachowanie Rosjanina jasno daje do zrozumienia, jakie podejście do konfliktu u naszych wschodnich sąsiadów ma nowy kierowca włoskiego zespołu. 

Zastąpili Roberta Kubicę... Rosjaninem! Policzek dla polskiego kierowcy, pupilek Władimira Putina zajął jego miejsce

Kwiat już w poprzednim sezonie miał bowiem jeździć w WEC jako kierowca rosyjskiego G-Drive. Kiedy jednak rozpoczęła się wojna w Ukrainie, Rosjanin nie miał zamiaru startować pod neutralną flagą, jednoznacznie pokazując, jakie stanowisko zajmuje w sprawie konfliktu. Ponadto nie godził się z podpisaniem dokumentów świadczących o neutralności politycznej. Trzeba przyznać, że włosi nie mogli trafić gorzej z zastępstwem za Kubicę

Sonda
Czy Robert Kubica to legenda Formuły 1?
Najnowsze