Filip Sakala

i

Autor: AP PHOTO Filip Sakala

Kolejny skoczek ma dość

26-letni skoczek kończy karierę. Sześć lat walczył w Pucharze Świata i powiedział pas

2023-01-29 15:59

Skoki narciarskie cierpią na brak skoczków na wysokim poziomie. Coraz mniej zawodników przystępuje do rywalizacji w ramach Pucharu Świata. Niestety, niewiele wskazuje na to, by liczba skoczków miała wzrosnąć. Co więcej, kolejni zawodnicy decydują się na zakończenie kariery. Filip Sakala w rozmowie Skoky.net przyznał, że przyszedł czas na odłożenie nart w kąt.

Kolejni skoczkowie decydują się na zakończenie kariery. Niestety, liczba zawodników coraz bardziej zbliża się do minimum koniecznego do przeprowadzania kwalifikacji. Po fatalnym występie w kwalifikacjach do skoczni w Bad Mitterndorf Filip Sakala zdecydował się na zakończenie sportowej kariery. O wszystkim poinformował na łamach czeskiego portalu Skoky.net.

Skoki Bad Mitterndorf. Zapis relacji na żywo

Filip Sakala kończy karierę w wieku 26 lat. Powiedział pas

Filip Sakala poddał się po bardzo słabej próbie, którą oddał na skoczni Bad Mitterndorf w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu Pucharu Świata. Czeskie skoki przeżywają bardzo trudny okres i ciężko oczekiwać, że nagle dojdzie do wielkiej przemiany w tej kwestii.

- Jak informuje Skoky.net, Filip Sakala tuż po swoim nieudanym kwalifikacyjnym locie na (156 m) miał ogłosić, że to jego ostatni skok w karierze... - napisał na Twitterze Adam Bucholz.

QUIZ: Jak dobrze znasz Kubackiego, Stocha i Żyłę?

Pytanie 1 z 11
Który ze skoczków jest najstarszy?

Kim jest Filip Sakala?

Filip Sakala pierwszy raz walczył o występ w Pucharze Świata w sezonie 2014/2015. Pierwszy raz ta sztuka udała mu się w sezonie 2019/2020, ale nigdy nie zdobył choćby punktu. Najwyższe miejsce Sakali w karierze to 36. lokata w konkursie Pucharu Świata w Wiśle.

Brał udział w mistrzostwach świata w Seefeld (2019) i Oberstdorfie (2021). W 2019 roku zajął 29. miejsce. Był to pamiętny konkurs, w którym awans o ponad 20 pozycji zaliczył Dawid Kubacki, zostając mistrzem świata w szalonych okolicznościach.

Tyle pieniędzy dostanie WOŚP dzięki Ani Lewandowskiej! Pokazała zdjęcie z Owsiakiem na finale w Warszawie

Ulubione piosenki skoczków narciarskich [Stoch, Żyła, Kubacki] | ESKA XD - Ale to już było! #62
Najnowsze