Adam Małysz nie jest katolikiem. Córka opowiedziała o jego wyznaniu. Zaskakujące, co robi z różańcem

2021-04-13 11:38 kkn
Karolina Małysz, Adam Małysz
Autor: Instagram Karolina Małysz, Adam Małysz

Jedną z najistotniejszych kwestii dla wielu osób jest kwestia wiary. Polska jest krajem katolickim, gdzie religia odgrywa duże znaczenie. Jest to również niekiedy temat tabu, bo nie każdy chce mówić o swoim wyznaniu, czy o tym, w co wierzy. Nie jest jednak tajemnicą, że jeden najwybitniejszych polskich sportowców, Adam Małysz nie jest katolikiem. W jednym z wywiadów do tej kwestii nawiązała jego córka, Karolina. Zdradziła dość istotny szczegół.

Temat religii dla dużej części społeczeństwa jest tematem drażliwym. Paradoks często polega na tym, że choć rozmowa o wierze powinna łączyć, nierzadko zdarza się, iż przeradza się w kłótnie. Zapomina się bowiem, że każdy ma prawo wierzyć w to, co chce i nikt nie ma prawa ingerować w tę kwestię. Być może z tych względów znani sportowcy raczej omijają szerokim łukiem tematy związane z religią. Niewielu jest zawodników, którzy z otwartą przyłbicą przyznają się do swojej wiary. Do tego grona na pewno nie należy Adam Małysz, który nie miał żadnych problemów, aby wyjawić prawdę o swoim wyznaniu. Zapewne ku zaskoczeniu wielu, Orzeł z Wisły nie jest katolikiem, a jest luteraninem. To odłam chrześcijaństwa należąca do gałęzi protestantyzmu. Co ciekawe, żona Małysza i jego córka są katoliczkami. Jednak jak przyznawał w wielu wywiadach, w rodzinie nie ma żadnych podziałów w tej kwestii.

Andrzej Duda napisał prywatny list do Adama Małysza. Odebrała go żona Iza i wszystko zobaczyła

Głęboko wierząca wydaje się również Karolina Małysz. W rozmowie z tygodnikiem "Dobry Tydzień" opowiedziała o chwilach, gdy Małysz rywalizował jeszcze na skoczni. - Modliłam się. Prosiłam Boga o pomoc dla niego. Przede wszystkim, żeby nic mu się nie stało - powiedziała córka legendarnego skoczka. Karolina Małysz zdecydowała się również opowiedzieć, jak ważnym elementem dla jej rodziny jest różaniec. Szczegóły znajdziecie w galerii.

Intymny sekret Adama Małysza wyszedł na jaw. Po ujawnieniu osobistych informacji rozpętała się BURZA

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze