Adam Małysz

i

Autor: Instagram/adammalyszofficial Adam Małysz

Wspaniałe wieści

Adam Małysz przekazał radosną nowinę. Rozpoczął już odliczanie, nie może się doczekać

2022-10-26 18:47

Adam Małysz oswoił się już z nową rolą. Legendarny skoczek zastąpił Apoloniusza Tajnera na stanowisku prezesa Polskiego Związku Narciarskiego i z miejsca stał się najważniejszą postacią w polskich sportach zimowych. Ta funkcja wiąże się z wielką odpowiedzialnością, a "Orzeł z Wisły" jej nie unika. Małysz przekazał w środę (26 października) wspaniałą nowinę! Szef PZN rozpoczął już radosne odliczanie.

Już w ostatnich latach Małysz przystosował się do roli działacza. Po zakończeniu kariery skoczka, a następnie kierowcy rajdowego, dołączył do PZN i został dyrektorem-koordynatorem ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Ta funkcja pozwalała mu mocno działać w terenie, jednak czterokrotny medalista olimpijski radził sobie na tyle dobrze, że szybko stał się głównym kandydatem na następcę wieloletniego prezesa - Apoloniusza Tajnera. W czerwcu tego roku doszło do oficjalnej zmiany, a niespełna 45-latek był jedynym kandydatem w wyborach na prezesa PZN. Zyskał głos niemal wszystkich delegatów i rozpoczął nową erę w polskich sportach zimowych. Szybko przeszedł też do działania!

Adam Małysz przekazał wspaniałą nowinę! Rozpoczął już odliczanie

W związku doszło już do kilku zmian, a najgłośniejszą była wymiana dyrektora sportowego. Przez wiele lat był nim Marek Siderek, jednak teraz jego rolę przejął Tomasz Grzywacz. Małysz zatrudnił też psychologa w reprezentacji skoczków, a jako prezes musiał przyzwyczaić się do nowych obowiązków. Skupia się teraz na wszystkich sportach zimowych, ale to skoki na zawsze pozostaną w jego sercu. Od lat jest to najbardziej medalodajna dyscyplina zimą w Polsce, więc nic dziwnego, że "Orzeł z Wisły" chce utrzymać tę tendencję. Pomóc w tym mają m.in. lokalne inicjatywy, w których uczestniczy Małysz. Jest to niezwykle ważne, by dzieci mogły uprawiać skoki nie tylko w górskich ośrodkach.

"Dzisiejszy dzień spędziłem w Kielcach, gdzie uczestniczyłem w otwarciu małej skoczni. Bardzo popieram takie inicjatywy i cieszę się, że możemy pochwalić się kolejnym obiektem, na którym dzieciaki będą mogły rozwijać swoją pasję do skoków narciarskich" - napisał w środę, 26 października, w mediach społecznościowych. W stolicy województwa świętokrzyskiego powstał obiekt K-4, ale nie jest to jedyna nowa skocznia, która powstanie w Polsce! "Kolejne skocznie już „w drodze”, a w innych dyscyplinach zimowych też wiele się dzieje, no więc STAY TUNED [bądźcie czujni - przyp. red.]… " - dodał, rozpoczynając odliczanie. Pozostaje mieć nadzieję, że nowe obiekty pomogą wychować następców Małysza, Kamila Stocha czy Dawida Kubackiego. W galerii poniżej poznasz ukochaną Thomasa Thurnbichlera, trenera polskich skoczków:

Sonda
Czy nadal jesteś fanem Adama Małysza?
Adam Małysz nowym prezesem PZN
Najnowsze