Adam Małysz

i

Autor: ART SERVICE / SUPER EXPRESS Adam Małysz

Idzie nowe!

Adam Małysz ogłosił przewrót w PZN. Poważna zmiana! Zaskakująca decyzja prezesa

2022-10-06 9:54

Adam Małysz oswoił się już z funkcją prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Świadczy o tym m.in. jego najnowsza decyzja. Następca Apoloniusza Tajnera ogłosił prawdziwy przewrót w PZN. W strukturach organizacji dojdzie do poważnej zmiany tuż przed rozpoczęciem sezonu zimowego.

Adam Małysz ogłosił przewrót w PZN. Poważna zmiana!

Kibice sportów zimowych w Polsce przez lata byli przyzwyczajeni do prezesury Apoloniusza Tajnera. Były trener Adama Małysza piastował tę funkcję od lutego 2006 r., jednak po 16 latach ustąpił. Jego następcą został były podopieczny, który długo zastanawiał się nad startem w wyborach. Wybitny skoczek bardziej cenił sobie pracę w terenie, którą wykonywał przez kilka lat jako dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Jego działalność w strukturach związku sprawiła, że szybko zyskał uznanie współpracowników w PZN i w tegorocznych wyborach był jedynym kandydatem na prezesa. Wybrano go niemal jednogłośnie i niespełna 45-latek rozpoczął prezesurę. Zapowiadał, że chce unowocześnić związek i zaangażować działaczy w szerszy zakres obowiązków. Decydujący głos w kluczowych sprawach pozostaje jednak w rękach Małysza, który właśnie ogłosił poważną zmianę w strukturach narciarskiej federacji.

Zaskakująca decyzja Małysza. Wielka zmiana w PZN

W środę (5 października) oficjalnie ogłoszono nowego dyrektora sportowego związku. Został nim Tomasz Grzywacz - absolwent AWF w Gdańsku, który przez prawie 20 lat pracował w Zakładzie Fizjologii AWFiS Gdańsk, później w Wyższej Szkole Sportowej w Łodzi, Instytucie Sportu – Państwowym Instytucie Badawczym. Pełnił funkcję fizjologa żeglarskiej kadry olimpijskiej w Polskim Związku Żeglarskim. Jest też współzałożycielem warszawskiego klubu narciarskiego RASC. Ostatnio pracował dla Ministerstwa Sportu i posiada uprawnienia Międzynarodowego Kontrolera Antydopingowego (IDCO), pracując dla Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA).

Grzywacz zastąpił na stanowisku Marka Siderka, który pełnił funkcję dyrektora sportowego PZN od 2005 roku! Federacja podziękowała mu za pośrednictwem oficjalnych profili w mediach społecznościowych. "Tomasz Grzywacz dołączył do naszej drużyny i został wybrany na stanowisko Dyrektora Sportowego Polskiego Związku Narciarskiego. Byłemu już Dyrektorowi Sportowemu - Markowi Siderkowi składamy podziękowania za lata pracy na rzecz rozwoju polskiego narciarstwa i snowboardu" - napisano na Twitterze.

Przemiana Adama Małysza przez lata robi wrażenie!

Sonda
Czy Adam Małysz będzie dobrym prezesem PZN?
Adam Małysz nowym prezesem PZN
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze