Thomas Thurnbichler

i

Autor: Cyfra Sport Thomas Thurnbichler

Legenda wystawiła ocenę

Adam Małysz wprost o Thurnbichlerze. Mówi o wielkim zaskoczeniu, szczera ocena prezesa PZN

2022-12-29 9:57

Czwartkowe popołudnie będzie pierwszym dniem walki o Złotego Orła za zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni. Faworytami do zwycięstwa będą Polacy, bo i Dawid Kubacki i Piotr Żyła prezentują się wyśmienicie. Tym samym Thomas Thurnbichler zalicza bardzo dobre wejście do polskiej kadry, co potwierdzają również słowa Adama Małysza. To właśnie obecny prezes PZN postawił na Austriaka.

Początek sezonu w Pucharze Świata w skokach narciarskich jest dla Polaków bardzo udany. Zwłaszcza Dawid Kubacki i Piotr Żyła prezentują się znakomicie i zdobywają masę punktów w kolejnych konkursach. Młodszy z wymienionych zawodników jest liderem Pucharu Świata i obecnie nic nie wskazuje na to, aby jego forma miała nagle pójść w złą stronę. Dlatego też Kubacki jest zdecydowanym faworytem Turnieju Czterech Skoczni.

Małysz ocenił Thurnbichlera. Padły konkretne słowa

Dobra postawa skoczków wpływa w dużej mierze na ocenę Thomasa Thurnbichlera. Jeszcze kilka tygodni temu można było się zastanawiać, jak młody szkoleniowiec poradzi sobie z największym wyzwaniem w karierze. Obecnie wielu kibiców jest zadowolonych z pracy Austriaka. Pozytywną ocenę szkoleniowcowi wystawił również Adam Małysz, prezes PZN. - Na pełną ocenę trenera Thurnbichlera przyjdzie czas w kwietniu. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że już teraz widać efekty pracy nowego szkoleniowca - powiedział legendarny skoczek w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Małysz wyjawił również, co w osobie Thurnbichlera pozytywnie go zaskoczyło. - Najbardziej zaskoczyła mnie jego dojrzałość, bo choć ma dopiero 33 lata, to doskonale odnalazł się w nowej roli i traktuje tę szansę bardzo poważnie - dodał prezes PZN. - Dla mnie ważne jest, że zdecydował się zamieszkać w Polsce i kontroluje wszystko, co jest w ramach jego obowiązków. Chcieliśmy kogoś, kto kompleksowo zajrzy w polskie skoki, a Thomas podchodzi do każdej grupy indywidualnie i jest w tych kontaktach bardzo profesjonalny. Znów mamy trenera klasy światowej, który może poprowadzić naszą reprezentację do wielkich sukcesów - ocenił Małysz.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Turniej Czterech Skoczni 2022/23?
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony
Najnowsze