BRUTALNY nokaut na meczu hokeja! Zawodnik STRACIŁ PRZYTOMNOŚĆ i trafił do SZPITALA [WIDEO]

2021-01-24 15:19 PM
MHL
Autor: screen YouTube MHL MHL

W większości drużynowych dyscyplin sportowych dąży się do tego, by zminimalizować agresywne i niebezpieczne zachowania zawodników wobec siebie. Jednak w hokeju wciąż obowiązują bardzo luźne zasady, dopuszczające w ograniczonych warunkach bójki pomiędzy rywalami. Teraz jedna z nich mogła skończyć się tragicznie!

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło w Rosji na meczu  ligi MHL, w której występują m.in. zespoły młodzieżowe KHL. Jak donosi portal hokej.net po jednej z akcji starli się ze sobą 17-letni Diemid Paniczkin z Kuznieckije Miedwiedi i rok starszy od niego Timofiejew Dawydow grający w Omskich Jastriebiach. Po krótkiej szarpaninie starszy z zawodników obalił rywala na lód, w skutek czego Paniczkin uderzył głową o taflę i stracił przytomność. Sytuacja wyglądała niezwykle dramatycznie.

Adam Małysz pokazał tylko to jedno ZDJĘCIE. Posypało się morze gratulacji, co za szczęście!

17-latek został od razu przetransportowany do kartki i zawieziony do szpitala. Na szczęście już w trakcie podróży odzyskał przytomność, jednak zostanie on w szpitalu aby lekarze mogli zbadać, czy nie ma on problemów neurologicznych. Wstępne badania wykluczyły złamania.

 - Pacjent nie ma żadnych złamań i jest przytomny. Doznał urazu wewnątrzczaszkowego i jest konsultowany przez neurochirurgów. Szpital ma wszystkie niezbędne do leczenia siły, środki i leki – czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia Obwodu Omskiego.

Wyciekło, że tak naprawdę mówili o Kamilu Stochu za jego plecami! Nie do wiary, a był jeszcze taki młody!

Zachowaniem zawodnika rywali zniesmaczony był trener poszkodowanego hokeisty - Jeśli chodzi o tę sytuację i zachowanie przeciwnika, to trudno nawet znaleźć słowa. Delikatnie mówiąc to było niesportowe zachowanie. Nie powinno być w hokeju miejsca na coś takiego – powiedział Konstantin Turukin.

Dawydow później przeprosił za swoje zachowanie względem rywala. - W meczu z Kuznieckimi Miedwiediami miałem starcie z Diemidem Paniczkinem. Musiałem stanąć w obronie bramkarza. W żadnym razie nie chciałem spowodować kontuzji przeciwnika i wywołać u niego uszczerbku na zdrowiu. Przepraszam, życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia i na lód – powiedział 18-letni zawodnik.

Starcie obu zawodników zobaczycie w poniższym wideo (akcja od 2:02:45):

Kamil Stoch po konkursie indywidualnym w Zakopanem
Najnowsze