Nicole Konderla

i

Autor: Cyfra Sport Nicole Konderla zdobyła już w uniwersjadzie 2023 dwa złote i srebrny krążek

Niepokojąca opinia

Dramatyczna sytuacja w polskich skokach. Zatrważające słowa eksperta, mówi o pustce

2022-10-25 13:59

Sezon sportów zimowych powoli się zaczyna. Już niebawem do walki o najważniejsze trofea ruszą zarówno skoczkowie, jak i skoczkinie narciarskie. I o ile w przypadku panów reprezentujących biało-czerwone barwy można liczyć na sukcesy, o tyle w kadrze pań wciąż nie ma paru zawodniczek ze światowej czołówki. Jakub Kot nie ukrywa, że w żeńskiej reprezentacji sytuacja nie wygląda najlepiej.

Skoki narciarskie w wykonaniu pań stają się coraz bardziej popularne. Co najważniejsze, na wielu ważnych imprezach jest to konkurencja przynosząca sporą liczbę medali, co korzystnie wpływa na obraz reprezentacji. W Polsce również były ambitne plany związane ze skokami kobiet, jednak realia okazały się nieco mniej kolorowe, niż można było to zakładać.

Polskie skoki są w dołku? Niepokojące słowa o poczynaniach pań

W pewnym momencie wydawało się, że faktycznie Polki mogą przedrzeć się do czołówki, ale obecnie poziom jest bardzo niski. Nie ukrywa tego również Jakub Kot, brat skoczka narciarskiego i trener odpowiedzialny za pracę z grupą dziewcząt w SMS Zakopane. W rozmowie z TVP Sport nie ukrywał minorowych nastrojów i problemów z dyscypliną.

- Nie powiem, że jestem rozczarowany, ale miałem nadzieję, iż wszystko pójdzie w innym kierunku. Wyniki nie są adekwatne, do tego, ile pracy, pieniędzy i wysiłku wkładamy w przygotowania. Nie ma jednak co publicznie rozgrzebywać pewnych kwestii. Niektóre tematy trenerzy muszą rozwiązać między sobą. Na tę chwilę najlepiej prezentuje się Nicole Konderla. Poza nią jest pustka - powiedział Kot.

Trener został zapytany o taki stan rzeczy. - Jest widoczny duży dystans między zawodniczkami. Trochę to boli. Szkoda. Na niektóre ze skoków trudno się patrzy. Brakuje belek na obiektach, by zwiększyć rozbieg i czekać na dłuższe próby. Nie wygląda to dobrze. Chcieliśmy w PZN-ie zrobić zmiany. Pomysły były w porządku. Rzeczywistość jednak zweryfikowała wszystko. Ci, którzy w tym siedzą, wiedzą, że są jeszcze braki. Poczekajmy, co przyniesie zima. Jest jeszcze duże pole do popisu - przyznał.

Sonda
Czy Adam Małysz będzie dobrym prezesem PZN?
PKO Ekstraklasa odc. 10
Najnowsze