Granerud OKROPNIE UDERZYŁ w część polskich kibiców. Tego NIGDY mu nie zapomną

2021-03-01 13:06 kkn
Halvor Egner Granerud
Autor: East News Halvor Egner Granerud

Ostatnie dni na pewno nie są udane dla lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Halvora Egnera Graneruda. Reprezentant Norwegii był typowany do złotego medalu na mistrzostwach świata, ale jak na razie w zawodach indywidualnych musiał obejść się smakiem. Słabsza forma Graneruda nie umknęła uwadze polskich fanów, którzy nie szczędzili mu przykrych komentarzy. Skoczek odniósł się do tego w norweskich mediach.

Trwający sezon dla Halvora Egnera Graneruda jest niemal jak z marzeń. W zawodach Pucharu Świata Norweg nie ma sobie równych i wyjątkami są konkursy, w których nie staje na najwyższym stopniu podium. Problem jednak w tym, że na najważniejszych imprezach radzi sobie bardzo kiepsko. Bo podczas mistrzostw świata w lotach narciarskich przegrał z Karlem Geigerem, a w Turnieju Czterech Skoczni kompletnie nie przypominał samego siebie. Na mistrzostwach świata w Oberstdorfie miało być inaczej. Z naciskiem na "miało".

Żyła i Kubacki uchronili koleżanki przed DRAMATEM. Brutalna rzeczywistość

Podczas zawodów na skoczni normalnej Granerud ponownie zaprezentował się słabo. W konkursie indywidualnym tylko otarł się o medal, a w zawodach drużyn mieszanych w dużym stopniu jeden jego gorszy skok zadecydował o tym, że Norwegia nie sięgnęła po złoty krążek. Po tej porażce Norwega w sieci pojawiło się wiele prześmiewczych komentarzy pod jego adresem, zwłaszcza od polskich fanów.

Żyła mistrzem świata!

Ci wciąż nie mogą mu zapomnieć słów, jakie wypowiedział podczas minionego Turnieju Czterech Skoczni. - Warunki znów sprzyjały Polakom. To strasznie irytujące, że kolejny raz wygrał Stoch - powiedział wówczas Granerud. Teraz przytoczono mu komentarze, jakie w sieci napisali polscy kibice. W rozmowie z "Dagbladet", Norweg nie omieszkał wypowiedzieć się w swoim stylu.

W Oberstdorfie chcieli potraktować Polaków GORZEJ niż Niemców! To byłby prawdziwy skandal

- Wydają się szczęśliwsi z tego powodu, że ja skaczę źle, niż z tego, że ich zawodnicy robią to dobrze - uważa lider Pucharu Świata. - Tak naprawdę to wielki komplement. Jeśli spisywałeś się tak dobrze, że ludzie świętują, że nie wygrałeś, to jest to komplement - dodał skoczek. Granerud uderzył również w część polskich kibiców w odpowiedzi na pytanie, czy uważa, że nad Wisłą traktowany jest jako wróg. - Nie wiem. Myślę, że 99 procent polskich kibiców jest super pozytywnych. Ale we wszystkich grupach będą ludzie, którzy wolą być negatywni - przyznał reprezentant Norwegii.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze