Granerud znów GWIAZDORZY? Absurdalne tłumaczenie całkowitej KLĘSKI

2021-02-28 20:52 PSt
Halvor Egner Granerud
Autor: East News Halvor Egner Granerud

Po sobotnim zawodzie w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej Halvor Egner Granerud dążył do rehabilitacji podczas niedzielnego konkursu mieszanego. 24-latek po raz kolejny jednak zawiódł, a jego słabszy skok w pierwszej serii pozbawił Norwegów złotych medali. Lider norweskiej kadry bez cienia wątpliwości wskazał przyczynę swojego słabszego skoku.

24-latek był murowanym faworytem do zdobycia złotego medalu w konkursie indywidualnym na skoczni normalnej. Granerud zawalił jednak sprawę skokiem w pierwszej serii, po której zajmował dopiero 16. lokatę. W serii finałowej pokazał się już ze zdecydowanie lepszej strony, ale do medalu nieco zabrakło. Norweg awansował bowiem „jedynie” na czwartą pozycję.

Żyła mistrzem świata!

Przed niedzielnym konkursem mieszanym chęć rehabilitacji u lidera norweskiej kadry była ogromna, ale po raz kolejny nie wszystko poszło po jego myśli. Reprezentacja Norwegii prowadziła po trzech skokach 1. serii konkursu, ale w skutek przeciętnego skoku Graneruda (94 metry) utraciła przodownictwo na rzecz niemieckiej kadry. W rundzie finałowej Niemcy skutecznie odparli wszelkie ataki i ostatecznie to oni mogli cieszyć się ze złotych medali.

MŚ Oberstdorf: Niemcy nie oddali złotego medalu! Udany występ biało-czerwonych

Kilka chwil po zakończeniu konkursu 24-latek podzielił się swoimi spostrzeżeniami z telewizją NRK. - Przepraszam, że się tym zajmuję, ale nudno jest skakać w takich warunkach. To była kompletna próżnia. Wydaje mi się, że dobry skok zależy tutaj od warunków. To trzeci konkurs skoków w Oberstdorfie tej zimy i to trzeci raz w pierwszej serii, kiedy wychodzę z progu i nie ma jak odlecieć. Nie wiem, czy można to powiedzieć bez narzekania – powiedział.

W najbliższych dniach Granerud będzie miał jednak kolejne okazje do rehabilitacji. W piątek (5.03) odbędzie się bowiem konkurs indywidualny na dużej skoczni. Dzień później na tej samej skoczni dojdzie natomiast do rywalizacji drużynowej.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze