Adam Małysz

i

Autor: Cyfra Sport Adam Małysz

Prezes PZN o przyszłości

Jasny przekaz Adama Małysza. Nie zastanawiał się nawet chwili. Wypowiedź dająca ogromne nadzieje

2023-04-16 16:44

Kolejny sezon ze skokami narciarskimi za nami. Miniony był w wykonaniu Polaków zdecydowanie lepszy niż ten na przełomie 2021 i 2022 roku. Blask odzyskała nasza czołowa trójka z Dawidem Kubackim na czele. Kibice wciąż mogą zadawać sobie jednak pytanie, czy rosną następcy naszych wielkich mistrzów? O to zagadnienie został niedawno zapytany Adam Małysz, który udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki - to zawodnicy, którzy w Pucharze Świata w skokach narciarskich od lat należą do czołówki. Co prawda zdarzały się załamania formy, ale polska wielka trójka wciąż udowadnia, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Biało-czerwoni w minionym sezonie ponownie dawali sporo radości kibicom i często liczyli się w walce o najwyższe cele. Choćby Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata na skoczni normalnej.

Polscy skoczkowie znaleźli się na celowniku władz! Zbliża się koniec skoków, jakie znamy

Sonda
Czy Kamil Stoch wróci jeszcze do wielkiej formy?

Małysz o przyszłości skoków

Wciąż jednak nie brakuje pytań, co będzie, gdy czołowa polska trójka zdecyduje się zakończyć kariery. Nadal nie widać zawodnika, który już teraz miałby wbić się do światowej czołówki i rywalizować z najlepszymi. Problem ten wraca jak bumerang i nadal nie widać jednoznacznej odpowiedzi. O kwestię przyszłości polskich skoków w rozmowie z TVP zapytany został Adam Małysz, prezes PZN. - O przyszłość polskich skoków się nie martwię, bo wiem, że są młodzi zawodnicy - zaczął legendarny skoczek.

Córka Adama Małysza wyszła na ulicę i wzięła udział w prawdziwej bitwie. Pokazała zdjęcie, tak robi każdy!

Małysz pełen nadziei

- Jest i Kacper Juroszek i Jasiek Habdas. Mamy również Pawła Wąska, który pokazał się z jak najlepszej strony i sporo punktował. Jest jeszcze Tomasz Pilch, który wygrywał między innymi Puchar Kontynentalny, także myślę, że jest sporo młodych zawodników. Muszą oni dostać jednak dobry bodziec i mocno pracować. Po ostatnich rozmowach z Thurnbichlerem jest duży nacisk, żeby młodych skoczków popchnąć, aby robili duże postępy i liczę na to, że będzie to funkcjonowało - przyznał prezes PZN.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze