Joe Biden rozwścieczy Chińczyków?! Planuje wielki bojkot, oni już zapowiadają odwet

2021-12-06 12:33
Joe Biden
Autor: AP PHOTO Joe Biden

Nie od dziś wiadomo, że sport jest bardzo ważnym narzędziem w rękach polityków. Pojawienie się na pewnych wydarzeniach lub potencjalna absencja potrafi być naprawdę dużym ciosem dyplomatycznym. Według "CNN", Joe Biden jeszcze w tym tygodniu ma ogłosić bojkot Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

Amerykański rząd najprawdopodobniej w tym tygodniu ogłosi bojkot dyplomatyczny Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, które odbędą się w lutym 2022 r. - informuje w poniedziałek telewizja CNN opierająca się na swoich źródłach. Chiny zapowiadają środki odwetowe. Dyplomatyczny bojkot olimpiady oznacza, że na Igrzyska nie udadzą się przedstawiciele amerykańskiego rządu, pojawią się tam jednak zawodnicy z USA - wyjaśnia stacja.

Pekin 2022: Będzie odwet za bojkot?

Jeżeli ze strony Stanów Zjednoczonych dojdzie do bojkoty dyplomatycznego olimpiady w Pekinie, Chiny podejmą środki odwetowe - zapowiedział w poniedziałek rzecznik chińskiego MSZ Zhao Lijian, cytowany przez agencję Kyodo.

NIE PRZEGAP! Apoloniusz Tajner stracił cierpliwość do polskich skoczków! Ważna decyzja, znalazł receptę na poprawę formy?

Prezydent Joe Biden powiedział w zeszłym miesiącu, że rozważa podjęcie takiej decyzji, za takim krokiem opowiada się też m.in. spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi - przypomina CNN. Dodaje, że celem amerykańskiego bojkotu byłby protest przeciwko łamaniu przez Chiny praw człowieka.

ZIO 2022: Tylko Putin potwierdził przyjazd

Bojkot dyplomatyczny zimowej olimpiady rozważają także rządy Wielkiej Brytanii i Kanady; władze Australii już wcześniej informowały o niewysyłaniu do Pekinu swoich przedstawicieli, ale ośmielone przykładem USA mogą się zdecydować na oficjalny bojkot - pisze w poniedziałek australijski dziennik "The Age".

Jak dotąd jedynym światowym przywódcą, który potwierdził swoje osobiste uczestnictwo w Igrzyskach w Pekinie, jest prezydent Rosji Władimir Putin - przypomina australijska gazeta.

NIE PRZEGAP! Michal Doleżal wyciągnął konsekwencje wobec Piotra Żyły! Zdecydowana reakcja, nie mogło być inaczej

Sonda
Pekin 2022: Polscy skoczkowie zdobędą medal na Igrzyskach Olimpijskich?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze