Justyna Kowalczyk

Autor: Eastnews Justyna Kowalczyk

Justyna Kowalczyk: Jeszcze długa droga przede mną

2014-12-13 17:08

Puchar Świata w Davos nie był szczęśliwy dla Justyny Kowalczyk. Swój koronny dystans na 10 km stylem klasycznym ukończyła na 7. pozycji. Sobotni bieg miał być dla Polki szansą na przałamanie i zdobycie pierwszego w tym sezonie podium. Zadecydował niestety ostatni odcinek, na którym Kowalczyk straciła sporo sił. Jak swój występ skomentowała na Facebooku?

"Jeszcze długa droga przede mną. Nic się nie stało. Umarłam po prostu. Dalej umieram:) Nartki ok, trasa ok. Nogi tylko nie podają ;(" - w takim smutnym tonie swój sobotni bieg na 10 km stylem klasycznym skomentowała Justyna Kowalczyk. Wpis pojawił się na jej profilu na Facebooku.

Na trasie w Davos Kowalczyk wystartowała jako 48. zawodniczka. Po dwóch pierwszych punktach pomiarowych uzyskiwała najlepsze czasy, ale jej główne rywalki dopiero później włączyły się do zabawy. Norweski duet Johaug-Bjoergen szybko wybił polskiej biegaczce z głowy marzenia o pierwszym i drugim stopniu podium. Jak się poźniej okazało, Kowalczyk nie mogła liczyć nawet na trzecie miejsce.

Justyna Kowalczyk decyduje o tym jak popularne są biegi narciarskie

Na ostatnim odcinku polska "królowa nart" wyraźnie osłabła i na metę wjechała z czwartym czasem. Po ukończenu biegu przez wszystkie zawodniczki, Polka ostatecznia zajęła 7. miejsce. Zawody w Davos wygrała Johaug z czasem 28:30.8. Druga była Bjoergen, a trzecia reprezentantka Finlandii Kerttu Niskanen.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Gwizdek24.pl na e-mail