Kamil Stoch

i

Autor: AP PHOTO Kamil Stoch

Mistrz wraca do zdrowia

Kamil Stoch buduje formę i uważa na zdrowie. Ważna decyzja Thomasa Thurnbichlera

2023-01-12 21:06

Kamil Stoch od kilku dni walczył z przeziębieniem, które nawet miało się przerodzić w lekką grypę, ale wszystko wskazuje na to, że tę walkę wygrał. Trzykrotny mistrz olimpijski szykuje się na Wielką Krokiew, nie omijając siłowni. Thomas Thurnbichler robi wszystko, by oszczędzać siły Stocha. Dlatego nie było go na czwartkowej konferencji prasowej.

Siłownia nie zawsze jest ulubionym miejscem skoczków, ale jak trzeba, to trzeba. Przemęczony ostatnimi dniami Stoch robi wszystko, by podczas weekendu z Pucharem Świata w Zakopanem być w najlepszej formie. „Trochę odchorowałem Turniej, [Czterech Skoczni] ale dziś już trenowałem na siłce” – pochwalił się w środę na swoim profilu na Instagramie.

Stoch, Kubacki i Żyła chcą odczarować Zakopane. Ostatnie wyniki na Wielkiej Krokwi są zaskakujące

W zeszłym sezonie Stoch musiał odpuścić występy w „Biało-Czerwonej Krainie Czarów”, bowiem leczył skręconą kostkę. W tym z pewnością szykował się na starty w Zakopanem ze szczególną uwagą, bo gdzie najlepiej wygrać 40. konkurs w karierze, jak nie na swoim ukochanym obiekcie? On i Adam Małysz mają po 39 konkursowych zwycięstw w Pucharze Świata w karierze, ale tylko Kamil jest w stanie jeszcze ten wynik poprawić. Być może wizyta na siłowni da skoczkowi z Zębu siłę do walki.

Kamil Stoch wygrał w Zakopanem pięć razy, pracuje nad siłą do kolejnego triumfu. Thomas Thurnbichler odpuścił mu też czwartkową konferencję prasową. Na spotkaniu z dziennikarzami byli skoczkowie i trener, jedynym nieobecnym był właśnie Stoch, co oczywiście tłumaczone było profilaktyką. Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego już w piątek o godz. 18:00.

Stefan Horngacher musiał podjąć radykalną decyzję. Nie było innej możliwości, fakty nie kłamią

Skokomania | 09.01.2023
Sonda
Czy Kamil Stoch wygra po raz 40. w tym sezonie Pucharu Świata?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany