Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

to było mu potrzebne

Kamil Stoch nie owijał w bawełnę przed Turniejem Czterech Skoczni! Ważne słowa lidera polskich skoczków, tego potrzebował

2022-12-29 8:33

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Kamil Stoch wygrał jeszcze mistrzostwa Polski, które odbyły się w Wiśle, po czym udał się do rodziny, aby w domu spędzić Święta Bożego Narodzenia. Tuż przed rozpoczęciem kolejnej edycji Turnieju Czterech Skoczni jeden z liderów polskich skoczków nie ukrywał, że taki czas był mu potrzebny i podczas świąt nie myślał zbyt wiele o skokach.

Od początku sezonu 2022/23 Pucharu Świata w skokach narciarskich najwyższą formą może pochwalić się bez dwóch zdań Dawid Kubacki, jednak Kamil Stoch ma swoje lepsze momenty, co widać było chociażby podczas mistrzostw Polski w Wiśle, gdzie skoczek z Zębu okazał się najlepszy. Przed startem Turnieju Czterech Skoczni trener Thomas Thurnbichler również jasno określił, czego oczekuje od Stocha w Austrii i Niemczech. W tym mogły mu pomóc Święta Bożego Narodzenia spędzone w gronie najbliższych. 

Ważne słowa Kamila Stocha tuż przed Turniejem Czterech Skoczni. Skoczek nie ukrywał, że było mu to potrzebne

Kwalifikacje przed pierwszym konkursem Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie odbyły się dopiero w środę 28 grudnia, dzięki czemu skoczkowie mieli całe Święta Bożego Narodzenia na to, aby spędzić czas z najbliższymi i wyczyścić głowę przed bardzo intensywnym okresem, który będzie składał się z wielu wyjazdów i podróży po Niemczech i Austrii. Kamil Stoch nie ukrywał, że właśnie tutaj upatrzył swoją okazję. 

Kamil Stoch nie owijał w bawełnę przed Turniejem Czterech Skoczni! Ważne słowa lider polskich skoczków, tego potrzebował

Czas Świąt był super. Potrzebowałem takiego okresu, by spędzić go z rodziną, nie myśleć o skokach narciarskich i zająć głowę czymś innym - powiedział Kamil Stoch w rozmowie z "skijumping.pl" przed zawodami w Oberstdorfie. Teraz skoczek z Zębu na okazję pokazać, że święta w rodzinnym gronie faktycznie wyszły mu na dobre. Czwartkowym rywalem jednego z liderów polskich skoczków w systemie KO będzie Amerykanin Erik Belshaw.

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata w sezonie 2022/23?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze