Kamil Stoch

i

Autor: Cyfrasport Kamil Stoch

Szczera wypowiedź

Kamil Stoch nie zamierzał się patyczkować. Dobitna wypowiedź mistrza, tak określił Dawida Kubackiego

2022-10-19 7:11

Dawid Kubacki po raz kolejny udowodnił, że latem nie ma sobie równych. Podczas letnich mistrzostw Polski soczek był bezkonkurencyjny i wygrał z dużą przewagą nad rywalami. Nieco gorzej spisał się Kamil Stoch, który zajął dopiero siódme miejsce, czego na pewno nikt się nie spodziewał. Zawodnik przyznał jednak, że sezon tak naprawdę zacznie się dla niego za kilka tygodni oraz wypowiedział się o formie Kubackiego.

Trwa ostatnie odliczanie do pierwszych zawodów Pucharu Świata w sezonie 2022/23. Wszystko zacznie się w Wiśle w pierwszy weekend listopada. Choć zawody będą klasyfikowane już jako zimowe, skoczkowie będą rywalizować na igielicie. W ten sposób rozwiązano problem ze śniegiem, bo w tym okresie jego produkcja mogłaby być karkołomna i trudna do zrealizowania.

Kamil Stoch wprost o Kubackim. Tak określił kolegę z kadry

Skoczkowie są na ostatnim etapie przygotowań do Pucharu Świata, a swoją formę mogli sprawdzić podczas letnich mistrzostw Polski. W zawodach równych sobie nie miał Dawid Kubacki. Triumfator Letniego Grand Prix zwłaszcza w drugiej serii popisał się znakomitym skokiem i pobił rekord skoczni. Złoty medal zdobył z dużą przewagą nad rywalami.

Zawody nie potoczyły się po myśli Kamila Stocha, który zajął dopiero siódme miejsce. W rozmowie z portalem Interia.pl przyznał, że to nie był jego moment. -To zdecydowanie nie był mój dzień. Skoki były kiepskie - tak je mogę nazwać. Ogólnie konkurs był na wysokim poziomie i trzeba było skakać bardzo dobrze - przyznał mistrz i wypowiedział się również o formie Kubackiego. - Dawid na ten moment jest poza zasięgiem, wygrał zdecydowanie, zresztą pokazywał to przez całe lato. Król lata jest tylko jeden - powiedział z uśmiechem.

- Do prawdziwego rozpoczęcia sezonu jest jeszcze sporo czasu. Ja za nie uważam tak naprawdę okres około konkursu w Engelbergu. Wisła i Ruka będą dla mnie ważnymi startami, ale bardziej kontrolnymi, z dużymi przerwami dzielącymi te konkursy. Właśnie te przerwy postaram się dobrze wykorzystać na trening i na regenerację. Na zachowanie rytmu, ale też na nieprzeciążanie się od strony mentalnej - ocenił trzykrotny mistrz olimpijski.

Sonda
Czy Kamil Stoch wygra Puchar Świata w sezonie 2022/23?
PKO Ekstraklasa odc. 9
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze