Paweł Wąsek

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Paweł Wąsek

Kamil Stoch wróży wielką przyszłość polskiemu skoczkowi. Zostanie jego następcą?

2022-02-15 17:07

W ostatnich latach o niejednym polskim skoczku można było usłyszeć, że to „nowy Adam Małysz” czy „nowy Kamil Stoch”. Na tę chwilę wciąż jednak nie ma zawodnika, który mógłby zbliżyć się osiągnięciami do tych dwóch legend. Nie oznacza to jednak, że w Polsce brakuje narciarskich talentów. O jednym z nich w bardzo wymownych słowach wypowiedział się właśnie Kamil Stoch, który wróży młodemu skoczkowi wielką karierę.

Dal polskich skoczków narciarskich igrzyska w Pekinie już się skończyły. Przywiozą oni z nich jeden medal – brązowy, wywalczony przez Dawida Kubackiego na skoczni normalnej. Wiele wskazuje także na to, że będzie to jedyny medal dla Polski na tych igrzyskach. Z jednej strony trudno być niezadowolonym, bowiem Polacy w zasadzie w każdym konkursie walczyli o medale, a przecież w trakcie tego sezonu spisywali się fatalnie. Niedosyt jednak pozostał i to z paru powodów. Przez chwilę wydawało się, że nasi zawodnicy mogą wywalczyć krążek w zawodach drużynowych, ale ostatecznie zawody te zakończyli na 6. miejscu. Innym powodem jest fakt, że Kamil Stoch, mimo że w każdym konkursie był blisko podium, ostatecznie nie zdołał powiększyć swojej kolekcji medali olimpijskich. Jeśli jednak chcemy skupić się na pozytywach, to na plus na pewno należy zanotować występ Pawła Wąska – 22-letni skoczek, który debiutował na igrzyskach, pokazał się bardzo dobrej strony. O Wąsku w superlatywach wypowiada się także Kamil Stoch.

Stefan Hula podjął decyzję w sprawie dalszej kariery. Mamy oficjalne stanowisko, wiemy, gdzie go zabraknie

Sonda
Czy Kamil Stoch jest legendą skoków?

Kamil Stoch chwali Wąska i wróży mu wielką przyszłość

Dla 22-latka występ na igrzyskach był z pewnością czymś wyjątkowym, zwłaszcza że nie mógł być on jego pewien nawet, gdy już był w Pekinie. Na skoczni normalnej lepiej spisywał się Stefan Hula i to 35-latek wystartował w pierwszym konkursie. Później jednak Wąsek lepiej pokazywał się na dużej skoczni i tam dostał szansę zarówno w konkursie indywidualnym, jak i drużynowym. Sam zawodnik ma nadzieję, że to zaprocentuje w przyszłości.

Kamil Stoch odniósł się do planu zakończenia kariery. Powiedział o granicach, kluczowa deklaracja

 – Nabrałem dużo pewności siebie na tych igrzyskach. Szczególnie w tym konkursie indywidualnym na dużej skoczni. Poczułem, że można rywalizować z tymi najlepszymi na świecie – powiedział Paweł Wąsek w rozmowie z portalem Onet Sport – Mam nadzieję, że w tym sezonie uda się jeszcze ugrać coś fajnego. Na razie wracam do domu z wieloma wspomnieniami. Cieszę się, że tu byłem. Na pewno każdy chciałby przeżyć to choć raz w życiu. Już zapisuję się na kolejny olimpijski start za cztery lata – dodał 22-latek.

Piotr Żyła uciął wszelkie spekulacje. Padła deklaracja w sprawie zakończenia kariery. Nie zostawił wątpliwości

Kamil Stoch po zakończeniu konkursu drużynowego bardzo chwalił swojego młodszego kolegę. – Paweł jest na dobrej drodze, by być jednym z najlepszych w tej dyscyplinie – powiedział mistrz olimpijski z Soczi i Pjongczangu. Czy Wąsek ma szansę stać się następcą lidera naszej kadry? Sam zawodnik nie chce wybiegać daleko w przyszłość, ale możemy mieć nadzieję, że Kamil Stoch nie pomyli się w swoich przewidywaniach.

Dawid Kubacki SZCZERZE o ojcostwie. Żona skoczka może liczyć na wielkie wsparcie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze