O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w Wiśle 6.11 niedziela Dawid Kubacki znów wygra? Skoki narciarskie dzisiaj O której skoki w niedzielę PŚ Wisła

i

Autor: Paweł Skraba O KTÓREJ GODZINIE SKOKI dzisiaj w Wiśle 6.11 niedziela Dawid Kubacki znów wygra? Skoki narciarskie dzisiaj O której skoki w niedzielę PŚ Wisła

Pierwszy mróz podczas Pucharu Świata

Kamil Stoch z tych informacji może nie być zadowolony. To czeka skoczków w najbliższy weekend, pierwsza taka sytuacja

2022-11-24 14:30

Aż trzy tygodnie musieli czekać fani skoków narciarskich na kolejny akord Pucharu Świata. Na inaugurację w Wiśle bezkonkurencyjny był Dawid Kubacki, który z pewnością liczy na podobne rezultaty w Ruce. Problem w tym, że warunki atmosferyczne panujące podczas konkursów w tej fińskiej miejscowości bardzo często krzyżują szyki faworytom. Jak będzie tym razem? Prognozy pogody wydają się być dość optymistyczne. Spory mróz nie jest jednak dobrą informacją dla Kamila Stocha, który w rozmowie z Krzysztofem Gonciarzem wspominał, że nie jest fanem niskich temperatur.

Dominator Kubacki

W bieżącym sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich odbyły się jak do tej pory jedynie dwa konkursy. Oba miały miejsce przed dwoma tygodniami w Wiśle i w obu najlepszy okazał się Dawid Kubacki. 32-latek wydaje się być świetnie przygotowany i polscy fani mocno liczą na to, że świetną dyspozycję potwierdzi także w najbliższy weekend – tym razem w fińskiej Ruce. Sporo do udowodnienia będzie miał z kolei Kamil Stoch, który na inaugurację rozczarował. W pierwszym z konkursów zajął dopiero 10. miejsce, dzień później został natomiast zdyskwalifikowany.

Kamil Stoch miał wyjątkowe spotkanie. Wszystko uwiecznione na nagraniu, uśmiech nie schodził mu z ust

Kapryśna Ruka

Ubiegłe lata pokazały jednak, że podczas zawodów w fińskiej Ruce nie zawsze wygrywają faworyci. Wszystko z powodu niestabilnych warunków atmosferycznych panujących na skoczni, przez co niejedne zawody Pucharu Świata okazywały się loterią. Wygląda jednak na to, że tym razem o miejscach na podium zadecydują jedynie dyspozycja dnia oraz umiejętności czysto sportowe. Prognozy pogody są bowiem optymistyczne. W piątek, w porze rozgrywania treningów i kwalifikacji, wiatr ma oscylować w okolicach 3 m/s. W trakcie konkursów głównych powinno wiać jeszcze słabiej, co sprawia, że powinniśmy być świadkami znakomitych zawodów. Temperatura powinna wynosić -8 stopni Celsjusza, co sprawia, że po raz pierwszy w tym sezonie będziemy świadkami konkursu rozgrywanego na śniegu. Takie warunki atmosferyczne raczej nie przypadną jednak do gustu Kamilowi Stochowi, który w rozmowie z Krzysztofem Gonciarzem przyznał swego czasu, że nie jest fanem niskich temperatur.

Piekielnie ważne wieści dla skoczków! Tego jeszcze nie było, to prawdziwa rewolucja. Ta decyzja nie przejdzie bez echa

PŚ w Ruce – terminarz

Najlepsi skoczkowie na świecie swoje zmagania w Finlandii rozpoczną już w piątek. W samo południe zaplanowano odprawę techniczną, o 14:15 odbędzie się oficjalny trening, a 2,5 godziny później zaplanowano kwalifikacje. W sobotę zmagania rozpoczną się z samego rana – na 7:45 zaplanowano serię próbną, o 9:00 rozpocznie się natomiast pierwsza seria konkursowa. Plan na niedzielę jest nieco inny – o 7:30 kwalifikacje, ponownie o 9:00 pierwsza seria konkursu głównego.

Sonda
Czy Dawid Kubacki wygra Puchar Świata?
Dawid Kubacki po dwóch wygranych PŚ w Wiśle
Najnowsze