Kamil Stoch

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express Kamil Stoch

Zerwał się!

Kamil Stoch zerwał się bardzo wcześnie. Obudził go telefon! O wszystkim opowiedział

2023-01-06 21:03

Kamil Stoch ukończył Turniej Czterech Skoczni na piątym miejscu. Polski skoczek poradził sobie naprawdę dobrze i zaczął przebijać się do czołówki kolejnych konkursów. W rozmowie z mediami przyznał, że jest naprawdę zadowolony z siebie. Choć przyznał, że musiał wstać w środku nocy. - To była radosna nowina - przyznał Stoch.

Zwycięzcą niemiecko-austriackiego turnieju został Norweg Halvor Egner Granerud, który wygrał konkursy w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen i Bischofshofen, a w Innsbrucku był drugi. "Cieszę się, że brałem czynny udział w tym spektaklu i grałem jedną z głównych ról. Dobrze tu być" - powiedział na antenie Eurosportu Kamil Stoch, który zajął szóste miejsce w ostatnim konkursie 71. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen.

Thurnbichler przerwał milczenie w sprawie Kubackiego. Nie jest sobie w stanie tego wyobrazić, mowa o wielkim stresie

Kamil Stoch po Turnieju Czterech Skoczni: Jest się z czego cieszyć!

Stoch zajął kolejno dziewiąte, dziewiąte, piąte i szóste miejsce, dzięki czemu był piąty w klasyfikacji TCS. - Jest się z czego cieszyć. Naprawdę było super. To był kolejny dobry konkurs - ocenił 35-letni skoczek. Po piątkowym konkursie Stoch ma 265 pkt Pucharze Świata i awansował na dziewiątą lokatę w generalnej klasyfikacji.

- Kosztowało mnie to dużo cierpliwości. W dalszym ciągu kosztuje. To jest codzienne praca nad sobą, ale efekty są widoczne. Cieszę się, że od razu mam zwrotną informację w postaci dłuższych skoków. Każdy skok mnie cieszy. Po wyjściu z progu czuję dużą energię. O to chodziło - stwierdził reprezentant Polski.

W 71. Turnieju Czterech Skoczni najlepiej z biało-czerwonych wypadł Kubacki, który w piątek był trzeci w Bischofshofen, a w klasyfikacji TCS przegrał tylko z Granerudem. - Dawid od początku sezonu skacze super. Jest liderem Pucharu Świata. Tego się nie dostaje. To trzeba sobie wywalczyć. To, że pojedyncze skoki mu nie wychodziły, to kwestia tego obiektu. Tutaj trudno jest dobrze wycyrklować. Trzeba oddać ileś skoków, żeby się oswoić ze skocznią. Jak ktoś jest na takim poziomie jak Dawid, to potrafi to zrobić ze skoku na skok - przyznał Stoch.

Turniej Czterech Skoczni PREMIE Nagrody pieniężne: Ile zarobił Dawid Kubacki w TCS? Ile Granerud? Jakie są premie w TCS 2022/2023?

Stoch przed konkursem zerwał się bardzo wcześnie

Piątek jest wyjątkowym dniem dla Kubackiego, któremu urodziła się druga córka. - Telefon rano mnie obudził, ale była to radosna nowina. Nic tylko się cieszyć - wyznał Stoch, który spał w jednym pokoju z Kubackim.

QUIZ. Kasina Wielka, Ząb czy Żywiec. Skąd pochodzą polskie gwiazdy?

Pytanie 1 z 13
Zaczynamy od czegoś bardzo prostego! Skąd pochodzi Kamil Stoch?
Kamil Stoch i świetne wieści
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany