Kamil Stoch

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Stoch

Kamil Stoch ZGUBIŁ jedno ze swoich trofeów?! Tego pucharu brakuje w jego wspaniałej galerii

2021-07-10 21:33

Dla fanów skoków narciarskich i Kamila Stocha właśnie powstało niezwykłe, jedyne w swoim rodzaju, miejsce. Lider polskiej kadry skoczków narciarskich otwiera w Zakopanem Kamiland – miejsce, w którym będzie można m.in. podziwiać wszystkie trofea zdobyte przez Kamila Stocha. Problem jednak w tym, że… tak naprawdę, to nie wszystkie! Okazuje się bowiem, że ulubieniec kibiców najpewniej zgubił jeden ze swoich pucharów.

Kamil Stoch wraz ze swoją żoną Ewą przez ostatnie miesiące tworzyli w Zakopanem niezwykłe miejsce. Kamiland to jednak nie tylko zbiór trofeów i medali, jakie w trakcie kariery zdobył Stoch, ale to także miejsce, w którym możemy poznać historię naszego mistrza oraz zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do skoków „od kuchni”. Okazuje się, że z niektórymi medalami i pucharami zdobywanymi przez skoczka z Zębu wiążą się ciekawe historie, taka jak ta związana z medalami z Soczi, które stanowiły swego rodzaju… posłanie! Teraz wyszło także na jaw to, że w Kamilandzie nie zobaczymy dosłownie wszystkich pucharów Kamila Stocha, ponieważ jeden z nich… zaginął.

Kamil Stoch: Bardzo długo walczyliśmy o te skocznie. Teraz nasi następcy będą mogli trenować w godnych warunkach

Kamil Stoch zgubił jeden ze swoich pucharów?

W galerii stworzonej przez Kamila Stocha znajdziemy prawie pół tysiąca eksponatów! Wiążą się z nimi różne historie, które możemy poznać dzięki specjalnym tabliczkom, z które o nich informują. Na jednej z nich Kamil Stoch sam przyznaje, że jedno trofeum, zdobyte przez niego na skoczni w Kulm, po prostu… zaginęło!

 - Ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie? Zaginiony puchar za podium na skoczni Kulm! Nigdy nie zdarzyło mi się doszczętnie zniszczyć czy zgubić żadnej nagrody - w kolekcji brakuje jednak trofeum z zawodów w Bad Mitterndorf z 2012 roku. Nie mam pojęcia co się z nim stało. Spostrzegawczy zauważą je na okładce – możemy przeczytać na jednej z tabliczek w Kamilandzie.

Sonda
Kamil Stoch to najlepszy skoczek w historii skoków?
Najnowsze