Kamil Stoch

i

Autor: Artur Hojny/Super Express Kamil Stoch

Wielkie zmiany

Kibice skoków mogą być w szoku. TVP otrzymało kolejny bolesny cios, historyczna zmiana nadchodzi

2022-08-25 10:02

Skoki narciarskie to najważniejsza zimowa dyscyplina sportowa w Polsce. Dzięki sukcesom naszych zawodników oglądalność niektórych zawodów bywa rekordowo wysoka. Jeszcze do niedawna skoki można było oglądać w TVP, ale od zeszłego sezonu doszło do wielkich zmian. Teraz mamy ich ciąg dalszy i Telewizja Polska otrzymała kolejny bolesny cios. Straciła prawa do innej ważnej imprezy.

Sobotnie i niedzielne popołudnia ze skokami narciarskimi to niemal tradycja w wielu polskich domach. Najpierw kibice z zapartym tchem śledzili poczynania Adama Małysza, a następnie Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, czy Piotra Żyły. Najważniejsze zawody przyciągały przed telewizory miliony odbiorców i biły kolejne rekordy popularności.

Wydało się, jaka atmosfera panuje w kadrze skoczków. Adam Małysz wszystko ujawnił, ważne słowa o Thurnbichlerze

TVP traci prawa do ważnej imprezy. To kolejny cios

Dlatego też konkursy Pucharu Świata były flagowym produktem Telewizji Polskiej przez wiele lat. Sytuacja uległa zmianie przed poprzednim sezonem. Wówczas prawa do transmitowania skoków narciarskich przejął TVN. Zawody transmitowane były również na Eurosporcie, a w TVP można było oglądać jedynie konkursy rozgrywane w Polsce.

Na ten widok fani Kamila Stocha czekali od dawna! Zapanowała olbrzymia radość, kibice w siódmym niebie

PKO EKSTRAKLASA odc 02

Okazuje się, że to nie koniec zmian. Niedawno wyszło na jaw, że TVP straciło prawa do kolejnej dużej imprezy, a konkretnie do mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. - TVN Warner Bros. Discovery ma prawa do transmisji z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym również na antenie otwartej. Nie ma jeszcze natomiast decyzji odnośnie tego, która stacja lub, które stacje przeprowadzą transmisje - można przeczytać w komunikacie.

Po raz pierwszy w historii TVN pokaże mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. To na pewno spory cios dla Telewizji Polskiej, która straci kolejny ważny produkt. W zeszłym sezonie TVP starało się o sublicencję do skoków narciarskich, ale TVN nie zdecydował się na taki ruch. Nie wiadomo, czy w tej kwestii dojdzie do jakiejś zmiany.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?

MUNDIAL 2022: Jakie są największe błędy piłkarzy?

Włącz podcast SUPER SPORT i posłuchaj, jak ocenia ich Jan Tomaszewski.

Listen to "MUNDIAL. TOMASZEWSKI o idiotycznych błędach piłkarzy. KATAR 2022" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany