Adam Małysz

i

Autor: Instagram/adammalyszofficial Adam Małysz

Małysz o przygotowaniach

Wydało się, jaka atmosfera panuje w kadrze skoczków. Adam Małysz wszystko ujawnił, ważne słowa o Thurnbichlerze

2022-08-24 14:39

Z wielką niecierpliwością fani skoków narciarskich czekają na kolejny Puchar Świata. Liczą również na to, że reprezentanci Polski zaprezentują się zdecydowanie lepiej niż przed kilkoma miesiącami, kiedy ich forma pozostawiała wiele do życzenia. Okazuje się, że pod okiem Thomasa Thurnbichlera wszystko zmierza w dobrą stronę, o czym przekonuje prezes PZN, Adam Małysz.

Poprzedni sezon dla polskich skoczków był bardzo nieudany. Biało-czerwoni w wielu konkursach prezentowali się słabo, a w dodatku nie spełnili oczekiwań podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Sprawiło to "drastyczne" posunięcia w sztabie szkoleniowym, bo pracę w kadrze zakończył Michal Doleżal. PZN zdecydował, że nie przedłuży wygasającej umowy z Czechem.

Na ten widok fani Kamila Stocha czekali od dawna! Zapanowała olbrzymia radość, kibice w siódmym niebie

Małysz o atmosferze w kadrze. Wymowne słowa legendy skoków

Stery w biało-czerwonej reprezentacji przejął Thomas Thurnbichler. Austriak mocno wziął się za wprowadzanie swojej myśli szkoleniowej. Pierwszy test, a więc zawody Letniego Grand Prix w Wiśle pokazały, że obrana przez niego droga może być właściwa. W dodatku Adam Małysz w rozmowie z Eurosportem wyjawił, że atmosfera w kadrze jest dobra.

Nigdy w życiu nie powiedzielibyście, że Izabela Małysz ma naprawdę tyle lat! Metryka nie kłamie

PKO EKSTRAKLASA odc 02

- Z tego, co wiem, zawodnicy są bardzo zadowoleni. Zmienił się nieco cykl przygotowań. Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do nowego sezonu. Jestem pełen nadziei, że będzie dobrze po wynikach w Wiśle, ale też po tym, jak zawodnicy się czują. Znacie mnie, jestem raczej ostrożny w zapowiedziach, ale tutaj serducho podpowiada, że idzie to w dobrym kierunku - powiedział Małysz.

Świeżo upieczony szef PZN zdecydował się również na komplementy pod adresem Thurnbichlera. - Wydaje mi się, że przygotowania przebiegają w nie tylko bardzo dobrej atmosferze, ale też bardzo dobrych warunkach. Mamy bardzo utalentowanego trenera młodego pokolenia, bo jest młodszy od niektórych naszych zawodników, ale nie brakuje mu doświadczenia - ocenił legendarny skoczek.

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze