Makabryczne chwile w meczu 11-latków. Okropne cierpienie młodego zawodnika po faulu rywala

2021-03-01 14:18 PM
Krążek, hokej na lodzie
Autor: Cyfrasport Krążek, hokej na lodzie

Do niezwykle dramatycznego wydarzenia doszło na jednym z meczów młodych hokeistów z rocznika 2010. Jeden z zawodników zaatakował od tyłu swojego rywala, a ten z dużym impetem uderzył o boczną bandę. Wszystko wyglądało niezwykle niebezpiecznie. W szpitalu okazało się, że obawy o zdrowie 11-latka nie były bezpodstawne.

Hokej to jeden z bardziej niebezpiecznych sportów kontaktowych. Urazom sprzyjają nie tylko ostra walka pomiędzy zawodnikami, ale także twarde podłoże, jakim jest lód. Mimo że hokeiści występują w kaskach i ochraniaczach, to często okazuje się to niewystarczające, aby uchronić ich przed urazami. Ten, jakiego doznał właśnie młody zawodnik jednej z rosyjskich drużyn, brzmi niezwykle makabrycznie.

Żyła i Kubacki uchronili koleżanki przed DRAMATEM. Brutalna rzeczywistość

W trakcie pierwszej tercji meczu Pucharu Moskwy zawodników z rocznika 2010 jeden z hokeistów Lwy TChM zaatakował swojego rywala. Zawodnik Pingwinów z dużym impetem uderzył o boczną bandę i upadł na lód. 11-latek nie był w stanie sam się podnieść i musiał zostać przetransportowany do szpitala. Tam wyszło na jaw, jak poważne okazały się uszkodzenia jego ciała.

Żyła mistrzem świata!

Rosyjskie media poinformowały, że młody hokeista doznał złamania siódmego i ósmego kręgu szyjnego. 11-latek przez niemal dobę znajdował się również w śpiączce. Jak przekazuje portal WP SportoweFakty, na tę chwilę nie wiadomo wiele więcej na temat stanu zdrowia młodego zawodnika, a media nie podają danych zawodników, biorących udział w tym dramatycznym zdarzeniu.

Nad Horngacherem wisiało straszne WIDMO. KLĘSKA wydawała się być nieunikniona. Teraz rozpiera go duma

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze