Małysz poszedł w dyrektory, a jego wielki rywal... piecze szarlotki! Tak musi zarabiać mistrz olimpijski

2019-11-19 9:42 JWa
Kazuyoshi Funaki podczas PŚ w Zakopanem (1999)
Autor: Piotr Liszkiewicz Kazuyoshi Funaki podczas PŚ w Zakopanem (1999)

Przed laty był postrzegany jako jeden z najlepszych skoczków na świecie. Zażarcie rywalizował między innymi z Adamem Małyszem na skoczniach całego świata. W przeciwieństwie do "Orła z Wisły" po zakończeniu kariery nie został przy sporcie. Kazuyoshi Funaki od kilkunastu lat prowadzi... hurtownię spożywczą, której specjalnością jest produkcja szarlotki!

Kazuyoshi Funaki ma dzisiaj 44 lata. W latach dziewięćdziesiątych nie było na świecie kibica skoków narciarskich, który nie kojarzyłby Japończyka. Do dzisiaj ciężko znaleźć równie dobrze wyszkolonego technicznie zawodnika. Gdy w 1998 roku zdobywał złoto olimpijskie na dużej skoczni, dostał od wszystkich sędziów najwyższe noty za tę próbę i do dziś wielu sądzi, że to najpiękniejszy stylowo skok w historii. Na tej imprezie zdobył jeszcze jeden krążek z najcenniejszego kruszcu - w rywalizacji drużynowej.

Po zakończeniu kariery postanowił odejść od sportu. W przeciwieństwie do jednego ze swoich rywali - Adama Małysza, który został dyrektorem polskiej kadry skoczków - znalazł inną drogę życiową. Okazało się, że od 2008 roku Funaki zajmuje się gastronomią.

Dziennikarz Paweł Baran z tvpsport.pl zamieścił na Twitterze zdjęcia, które prezentują Funakiego podczas nowych obowiązków. Jego hurtownia spożywcza reklamowana jest twarzą byłego skoczka. Jej największym specjałem jest ponoć przepyszna szarlotka!

O aktualnym zajęciu Funakiego napisał na Twitterze dziennikarz TVPSport.pl Paweł Baran. Zamieścił również zdjęcie stoiska z produktami oferowanym przez hurtownię byłego skoczka z domu towarowego Midori Tenmaya w Hiroszimie. Widać na nim m.in. plakat reklamowy, na którym widnieje wizerunek sportowca.