Simon Ammann, Michał Wiśniewski

i

Autor: Philipp Schmidli/KEYSTONE/AP, Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS

Martin Schmitt i Simon Ammann namawiali do skakania Michała Wiśniewskiego! Chcieli wszystko zorganizować

2023-01-27 17:36

Michał Wiśniewski, Simon Ammann i Martin Schmitt przy jednym stoliku? To się zdarzyło naprawdę. Legendarny lider zespołu Ich Troje wiele razy występował przed zakopiańską publicznością, kilka razy przy okazji Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, ale jego spotkanie z bardzo popularnymi (i nie z Polski!) skoczkami na początku XXI wieku to ciekawy obrazek z perspektywy czasu. O czym rozmawiali wszyscy zainteresowani?

Na początku tego stulecia Michała Wiśniewskiego znał każdy. Wystąpił z zespołem Ich Troje na Eurowizji, zajmując wysokie 7. miejsce i miał swój Reality Show w telewizji. Jego życie było na bieżąco opisywane - i przede wszystkim nagrywane - przez media. I to właśnie w programie Wiśniewskiego "Jestem jaki jestem" miało miejsce intrygujące spotkanie. Wiśniewski spotkał się na kawie z... Martinem Schmittem i Simonem Ammannem, a więc skoczkami będącymi na szczycie swoich karier.

Wiśniewski opowiadał o Łodzi, czyli o mieście skąd pochodzi, z ciekawością pytał Martina Schmitta o jego pochodzenie i zgłosił chęć do skoku na nartach. W odpowiedzi usłyszał, że powinien spróbować skoku na K-30. Nie wiemy jednak, czy do takich prób doszło...

Wielka szansa dla Polski! Może to być historyczna chwila, niespodziewana kandydatura

– Michał Wiśniewski już kilka razy występował pod skocznią w Zakopanem, ale dokładnych szczegółów tej historii nie znam. Trzeba by zapytać samego Michała… – mówi Tomasz Zimoch, znany dziennikarz sportowy, który muzyków ze skoczkami, mimo organizowania wielu spotkań z nimi w trakcie weekendu PŚ w Zakopanem, nie konfrontował. – Piotr Żyła gra na gitarze. Jak to mówił Maciej Kot, gdy jeszcze z nim mieszkał w pokoju podczas różnych zawodów, Piotr już nie brzdąka, a nieźle sobie poczyna. Tommy Ingebrigtsen grał na gitarze na spotkaniu z kibicami, grał w zespole. W Trondheim na MŚ, w takim klubie, widziałem go grającego z kolegami – dodał Zimoch, który był gościem programu Skokomania na kanale Super Express Sport na YouTube.

Po tej decyzji Thurnbichlera kibice byli skonsternowani. Szkoleniowiec zabrał głos, wyłożył kawę na ławę

Trzeba przyznać, że Patryk Pancewicz z TVP Sport pokazał światu niezłe znalezisko, czym podzielił się na swoim koncie na Twitterze. Martin Schmitt już nie skacze (zakończył karierę w 2014 orku) i jest jednym z ekspertów Eurosportu, Simon Ammann powoli kończy karierę, a Ich Troję wciąż gra! Już niedługo szykuje im się koncert w Zakopanem. Tym razem jednak nie w terminie Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi.

Małysz czy Stoch. Kto jest lepszy? Kibice w Zakopanem zdecydowali!
Najnowsze