Michal Doleżal, Adam Małysz

i

Autor: Paweł Skraba/SE/Instagram/Adam Małysz Michal Doleżal wyrolował Małysza!

Michal Doleżal wyrolował Adama Małysza! Kłamał prosto w żywe oczy, w tle Horngacher

2022-05-07 21:04

Skoczkowie narciarscy przygotowują się już do kolejnego sezonu, ale kibice muszą przyzwyczaić się do kilku zmian. Jedną z najważniejszych jest oczywiście roszada na pozycji trenera reprezentacji Polski. Działacze nie przedłużyli kontraktu z Michalem Doleżalem, a jego miejsce zajął Thomas Thurnbichler. Z kolei Czech ponownie został asystentem Stefana Horngachera, tym razem w reprezentacji Niemiec. Stało się tak, mimo że zapewniał Adama Małysza o innej decyzji!

Michal Doleżal trafił do Polski w 2016 roku, gdy został asystentem Stefana Horngachera. Początkowo święcił sukcesy u boku austriackiego trenera, ale w 2019 r. doszło do rozpadu w tym tandemie. Horngacher postanowił nie przedłużać kontraktu z Polskim Związkiem Narciarskim i objął reprezentację Niemiec, z kolei Doleżal został jego następcą. W pierwszych dwóch latach radził sobie znakomicie i poprowadził Biało-Czerwonych do wielu sukcesów. Kamil Stoch wygrał m.in. Turniej Czterech Skoczni i Raw Air, Dawid Kubacki także zwyciężył w TCS, a Piotr Żyła został mistrzem świata. Polacy rywalizowali o wszystkie najwyższe cele, ale olimpijski sezon okazał się nieudany. Nawet ogromne osiągnięcie, jakim jest brązowy medal Dawida Kubackiego w Pekinie, nie zmieniło oceny pracy Czecha w oczach działaczy. Po zakończeniu sezonu postanowiono się z nim rozstać, a jego miejsce zajął Thomas Thurnbichler. Nie zabrakło przy tym sporego zamieszania, do którego przyczynił się także "Dodo".

Adam Małysz bez ogródek o Thomasie Thurnbichlerze! Te słowa nie przejdą bez echa. Legendarny skoczek ocenił pracę Austriaka

Dom Adama Małysza robi ogromne wrażenie!

Sonda
Jak oceniasz zachowanie Michala Doleżala?

Doleżal wyrolował Małysza. W tle Horngacher

Były szkoleniowiec reprezentacji Polski naciskał na PZN już w trakcie sezonu. Chciał jak najszybciej dowiedzieć się, jaka jest jego przyszłość w naszym kraju, by móc odnaleźć alternatywy. Dlatego oficjalna informacja została podana już w Planicy, co rozpętało prawdziwą burzę. Liderzy kadry wstawili się za Doleżalem, za co mocno obrywał Adam Małysz. Tymczasem sam Czech rozpoczął poszukiwania nowej pracy. Głośno mówiło się o propozycji z Włoch, jednak ostatecznie 44-latek powrócił do asystentowania Horngacherowi. Ta decyzja niesamowicie zaskoczyła "Orła z Wisły", który słyszał z ust byłego pracownika całkowicie odmienne zdanie!

Wyszły na jaw szokujące fakty o pracy Michala Doleżala w Polsce! Były członek polskiej kadry nie miał hamulców, o wszystkim opowiedział

Sonda
Czy Michal Doleżal był dobrym trenerem polskich skoczów?

- Raczej nie spodziewałem się, że Doleżal zostanie asystentem Horngachera. Odchodząc, mówił nam, że nie pójdzie do Horngachera, po tych wszystkich protestach, po zachowaniu nie fair, po tym wszystkim złym.. A jednak... wyszło tak, że zrobił inaczej - wyznał szczerze Małysz w rozmowie z TVP Sport. Zaśmiał się, kończąc zdanie, jednak zachowanie Doleżala było nie na miejscu i z pewnością nie było to miłe. Mimo wszystko legendarny skoczek rozumie decyzję Czecha.

Z tego, co wiem, dostał w Niemczech naprawdę dobre warunki. Do tego będzie miał mniejszą odpowiedzialność, mniejszy stres. Pewnie to też trochę przeważyło - stwierdził dyrektor PZN.

Thomas Thurnbichler przed startem przygotowań do nowego sezonu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze