Michal Doleżal, Thomas Thurnbichler

i

Autor: Paweł Skraba/SE/Twitter/PZN Michal Doleżal, Thomas Thurnbichler

Thomas Thurnbichler zawstydził Doleżala? Polscy skoczkowie są zachwyceni, wymowne zdjęcia

2022-05-05 20:40

Thomas Thurnbichler jest trenerem polskich skoczków od dokładnie miesiąca. 5 kwietnia oficjalnie potwierdzono to, o czym spekulowano od dłuższego czasu. Austriak zastąpił na stanowisku Michala Doleżala i ma odświeżyć reprezentację Polski, która w sezonie olimpijskim spisywała się poniżej oczekiwań. Po pierwszych treningach wydaje się, że skoczkowie doceniają nowe pomysły szkoleniowca!

Przed rozpoczęciem poprzedniego sezonu nic nie wskazywało na to, że opinia o Doleżalu może się tak zmienić. Czech prowadził Biało-Czerwonych przez dwa lata pełne sukcesów, a letnie przygotowania do olimpijskiej zimy wydawały się być w porządku. Niestety, zima zweryfikowała oczekiwania kibiców i włodarzy, a grunt pod 44-latkiem zaczął się palić. Nie uratował go nawet brązowy medal wywalczony przez Dawida Kubackiego, gdyż był to jeden z niewielu pozytywnych aspektów sezonu. Umowa "Doda" z Polskim Związkiem Narciarskim kończyła się po sezonie i działacze podjęli decyzję o zmianie. Wywołało to olbrzymią burzę wśród liderów kadry, ale PZN postawił na swoim i zatrudnił Thomasa Thurnbichlera. Dla byłego skoczka jest to pierwsza tak poważna praca i ogromna szansa. Nic dziwnego, że od samego początku treningów ruszył z przytupem.

Horngacher się doigrał? To może być głośny koniec. Nadchodzi potężne uderzenie w manipulacje

Justyna Żyła ma nowego partnera!

Thurnbichler zawstydził Doleżala?

32-latek otrzymał od nowego pracodawcy duży kredyt zaufania. Wybrał kadrę wedle własnego uznania, bowiem związek doszedł do wniosku, że formuła jednej kilkunastoosobowej grupy się wyczerpała. Tym samym Thurnbichler objął kadrę A, ale zostawił w niej jedno wolne miejsce dla wyróżniającego się zawodnika. Nie oznacza to, że nie ma on żadnego wpływu na kadrę B, w której znalazł się m.in. Maciej Kot. Widać to po ostatnich zdjęciach w mediach społecznościowych polskich skoczków, którzy byli zachwyceni treningiem Austriaka!

Adam Małysz wyłożył karty na stół. Zdradził plany Thurnbichlera, doszło do kluczowej zmiany

Sonda
Czy Thomas Thurnbichler poprowadzi polskich skoczków do sukcesów?

Nowy trener zabrał podopiecznych na... rolki! Taki rodzaj zajęć jest czymś nowym i ewidentnie zachwycił skoczków. Niemal wszyscy zamieścili wymowne fotografie w mediach społecznościowych. "Czas sobie przypomnieć, jak się jeździ na rolkach" - napisał Dawid Kubacki, dodając hashtagi "nowy trener" i "nowe metody". "Jak na stere lata to równowaga jeszcze jakaś jest" - stwierdził w swoim stylu Piotr Żyła. Na jego zdjęciu widać, że nowy trening obserwowali także trenerzy kadry B - Maciej Maciusiak i Radek Żidek. "Siema mordeczki. Dziś trening na rolkach, yo!" - wtórował kolegom Maciej Kot. Najbardziej zachwycony wydaje się Jakub Wolny, który napisał: "Powrót do pracy. Fajne treningi w Krakowie #świeżypoczątek".

Co ciekawe, po kilku godzinach m.in. Piotr Żyła opublikował kolejne zdjęcia, tym razem z... toru do kajakarstwa górskiego! Ewidentnie widać, że nowy trener postawił na nowe bodźce i zastanawiająca jest jedynie cisza Kamila Stocha

Michal Doleżal o pożegnaniu z kadrą skoczków
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze