Skoki Narciarskie

Autor: ARCHIWUM Skoki Narciarskie

MŚ juniorów. Jakub Wolny ze złotym medalem! Polak mistrzem świata!

2014-01-31 17:43

Jakub Wolny został indywidualnym mistrzem świata juniorów w skokach narciarskich. Polski zawodnik wyprzedził drugiego na podium Austriaka Patricka Streitlera o zaledwie 0,3 punktu.

Jakub Wolny świetnie zaprezentował się zwłaszcza podczas drugiej serii, odbywającego się na normalnej skoczni, konkursu. Skok na odległość 99 metrów pozwolił mu awansować o pięć pozycji - z szóstego miejsca wskoczył na pierwsze.

Zobacz koniecznie: Zaprezentowano projekt nowego stadionu Realu Madryt - Zobacz nowe Santiago Bernabeu

Srebrny medalista Patrick Streitler w drugim skoku uzyskał 100 metrów, jednak wynik ten nie pozwolił mu przegonić naszego zawodnika w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce zajął Jewgienij Klimow. Rosjanin przegrał z Jakubem Wolnym o 1,8 punktu.

Szóste miejsce w zawodach zajął Krzysztof Biegun, Klemens Murańka był ósmy, natomiast Aleksander Zniszczoł zakończył rywalizację na trzynastej pozycji.