Tomasz Pilch

Autor: Marek Zieliński Tomasz Pilch podczas zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem

MŚ juniorów w skokach narciarskich: Polacy poza podium w drużynówce. Niemcy mistrzem

2018-02-03 22:31

Nie będzie medalu Polaków podczas mistrzostw świata juniorów w Kanderstegu. Nasi skoczkowie w drużynowym konkursie na normalnej skoczni zajęli piątą pozycję. Mistrzami zostali Niemcy, przed Austriakami oraz Norwegami.

Polacy skakali w składzie: Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Bartosz Czyż i Paweł Juroszek. Nasi skoczkowie nie mieli większych szans na podium. Do mistrzów świata, Niemców, stracili aż 71 punktów. Nasi zachodni sąsiedzi sprawili jednak sporą niespodziankę, bo faworytami konkursu wydawali się Norwegowie, wśród których błyszczał już w Kanderstegu Marius Lindvik. Rewelacyjny zawodnik ze Skandynawii okazał się indywidualnie najlepszym skoczkiem (104,5m oraz 104 m), ale jego koledzy nie stanęli na wysokości zadania i Norwegowie musieli zadowolić się trzecią pozycją.

Czwarte miejsce zajęli Słoweńcy, piąte Polacy. Bardzo dobry występ zanotował jednak indywidualnie Tomasz Pilch. Polak, gdyby w sobotę odbył się konkurs indywidualny, zająłby szóstą pozycję. Wąsek byłby 16., Czyż 17., a Juroszek 25.