MŚ w Seefeld ONLINE NA ŻYWO DZISIAJ Skoki narciarskie LIVE STREAM TRANSMISJA ONLINE Gdzie oglądać MŚ w skokach narciarskich 1.03.2019

2019-03-01 15:53 CH
Skoki narciarskie dzisiaj: transmisja na żywo
Autor: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News Skoki narciarskie dzisiaj: transmisja na żywo

MŚ w Seefeld ONLINE NA ŻYWO Skoki narciarskie LIVE MŚ w skokach Gdzie TRANSMISJA ONLINE STREAM LIVE w INTERNECIE ze skoków 1 marca 2019 DZISIAJ? O której godzinie skoki narciarskie mistrzostwa świata DZISIAJ? Polscy skoczkowie nie zdołali stanąć na podium w ani w pierwszym konkursie indywidualnym ani w drużynowym w MŚ w Seefeld. Czy lepiej poradzą sobie w konkursie 1 marca na skoczni normalne? To ostatnia szansa na medal. Gdzie oglądać skoki DZISIAJ MŚ? Na którym programie MŚ w skokach narciarskich TV i ONLINE NA ŻYWO. GODZINA TRANSMISJA. MŚ w skokach LIVE TRANSMISJA TV i ONLINE. Gdzie oglądać skoki narciarskie MŚ?

Na żywo

MŚ w Seefeld: Konkurs na skoczni normalnej

15:45

Dzień dobry! Witamy w relacji na żywo z konkursu indywidualnego na skoczni normalnej podczas mistrzostw świata w Seefeld. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 16:00!

Mistrzostwa świata w Seefeld pomału dobiegają końca. Przed polskimi skoczkami dziś ostatnia okazja, aby nie zakończyć tej imprezy z zerową zdobyczą medalową. Mistrzostwa i tak są już pewnym rozczarowaniem, a brak sukcesu na skoczni normalnej może zostać uznany za całkowitą porażkę.

Ostatnie dni dały jednak nadzieje, że polscy kibice będą mogli cieszyć się z dobrych wyników skoczków. Podopieczni Stefana Horngachera wyraźnie czują się lepiej w Seefeld niż w Innsbrucku. W każdym z treningów zajmowali czołowe lokaty. Potwierdziła to także seria próbna, którą wygrał Kamil Stoch.

W czwartkowych kwalifikacjach rządził przede wszystkim wiatr. Dziś jest nieco lepiej pod tym względem, ale w serii próbnej niektórym wiało mocniej, niektórzy natomiast musieli szybować w zasadzie bez wiatru. Oby konkurs był mniej loteryjny.

Zaczynamy konkurs!

I mamy pierwszy upadek. Na szczęście niegroźny. Filip Sakala po skoku na odległość 93 metrów wyraźnie się rozluźnił i już w strefie bezpieczeństwa odjechała mu jedna narta. Czech jednak bardzo szybko się pozbierał.

Powoli rozkręca się nam ten konkurs. Na razie większość zawodników ląduje tuż za 90 metrem. Najdalej poszybował wspomniany Sakala, który jest na prowadzeniu.

Thomas Aasen Markeng nie powtórzył swojego wyczynu z serii próbnej, gdzie poleciał za setny metr. Teraz wylądował na 92 metrze, ale jako pierwszy zawodnik ma dodane punkty za wiatr. Dzięki temu jest na drugim miejscu.

Zamiast coraz lepszych skoków, oglądamy coraz krótsze loty. Sukcesem jest, jeśli zawodnik wyląduje za 90 metrem. Nie dokonał tego także Cestmir Kozisek, który osiągnął tylko 86 metrów.

W końcu nieco lepsza próba. Ziga Jelar skoczył 95,5 metra, co jak na razie jest najlepszą odległością. Słoweniec wyszedł na prowadzenie.

I dwóch Słoweńców na prowadzeniu. O metr bliżej od Jelara wylądował Peter Prevc, który jest tuż za swoim kolegą z reprezentacji.

Za nami próba pierwszego z Polaków. Ale Stefan Hula niestety skoczył słabo. Tylko 88 metrów w jego wykonaniu i drugiej serii raczej nie będzie. Szkoda, bo w treningach prezentował się bardzo dobrze.

Belka poszła o dwie pozycje w górę. Wszystko przez mokry śnieg, który zaczął padać w Seefeld. Wpływa on na prędkość osiąganą przez skoczków na progu. Ale Daiki Ito i tak skoczył blisko. 89,5 metra w jego wykonaniu.

Przeciąga się nam nieco ten konkurs. Padający śnieg, mocny wiatr w plecy. I może dojść do tego, czego się obawialiśmy, a więc loterii. Belka o jeszcze jeden schodem w górę.

Zawodnicy nadal nie mogą odlecieć. Philipp Aschenwald 91 metrów i zapewnił sobie awans do drugiej serii. Ale będzie to odległa lokata.

Michael Hayboeck również bez rewelacji. Austriak osiągnął 93,5 metra. Daje mu to obecnie szóste miejsce.

Richard Freitag również nie doleciał nawet do punktu K. Niemiec osiągnął 93,5 metra i nie powalczy o medale. Jest na dziesiątej pozycji.

A Andreas Stjernen został autorem najdłuższego skoku. Norweg poszybował 96,5 metra, ale ze względu na punkty odjęte za wydłużony rozbieg jest dopiero czwarty.

Pierwszy lot w pobliże punktu K. Killian Peier potwierdza swoją wysoką formę i osiągnął 98,5 metra. Szwajcar na drugim miejscu.

Całkiem niezła próba Stephana Leyhe. Niemiec osiągnął 96,5 metra, dostał wysokie noty za styl, ale daje mu to dopiero siódmą lokatę.

Daleko Karl Geiger! Pierwszy skoczek, który wylądował za punktem K! Równe 100 metrów w wykonaniu Niemca, który obejmuje prowadzenie.

Markus Eisenbichler tym razem nie powalczy o medale. Tylko 91 metrów mistrza świata ze skoczni dużej. Dopiero 21. pozycja Eisenbichlera.

Tymczasem Stefan Hula w drugiej serii! Fatalnie zaprezentowali się i Timi Zajc i Johann Andre Forfang, którzy skakali w bardzo słabych warunkach. Loteria, loteria i jeszcze raz loteria.

Niestety... warunki powstrzymały także Dawida Kubackiego. Miał wiatr w plecy, a co najważniejsze skakał z podwyższonego rozbiegu. Dopiero 24.

Fatalnie Piotr Żyła! Nie zobaczymy go w drugiej serii. 90,5 metra osiągnął Polak i jest obecnie 30.

Stefan Kraft poradził sobie lepiej niż Kubacki i Żyła. Ale to również nie był rewelacyjny skok 93,5 metra. Jest na dziewiątej pozycji.

Krótko, krótko Kamil Stoch. 91,5 metra z huraganem w plecy. Niskie noty za styl... chyba nie będzie medalu dla Polski. Stefan Horngacher jest wściekły na sędziów. Stoch 17...

A Ryoyu Kobayashi trafił nieco lepiej i poszybował najdalej. 101 metrów osiągnął Japończyk i prowadzi po pierwszej serii.

Wydaje się nam, że nie tak powinna wyglądać rywalizacja o medale mistrzostw świata. Dzisiejszym konkursem rządzi przypadek. Szkoda, że dostrzegają to niemal wszyscy oprócz jury zawodów.

Zaczynamy drugą serię!

Druga seria rozpoczyna się z 16. belki startowej. Od razu przekłada się to na odległości. Stefan Hula poszybował 100 metrów i obejmuje prowadzenie.

Rzadko zdarza się, aby na początku rundy finałowej skakało dwóch Polaków. Zaraz po Huli na belce usiadł Dawid Kubacki. I teraz jest zadowolony ze swojej próby. 104,5 metra w jego wykonaniu. Oczywiście jest na pierwszym miejscu.

Markus Eisenbichler też rzadko musi gonić rywali. Niemiec w swojej drugiej próbie poszybował 102,5 metra i jest na drugim miejscu, za Kubackim.

Poprawił się także Philipp Aschenwald. Austriak osiągnął 103,5 metra, dostał solidne noty za styl, ale nie pozwoliło mu to wyprzedzić Kubackiego. Jest drugi.

Richard Freitag identycznie jak jego poprzednik. Dostał jednak dużo niższe noty za styl i jest trzeci.

Kamil Stoch w drugim skoku dalej, ale nie tak dobrze jak w serii próbnej, czy na treningach. 101,5 metra osiągnął Polak i daje mu to drugą lokatę. Dwóch biało-czerwonych na prowadzeniu.

Michael Hayboeck poradził sobie z mocnym wiatrem w plecy i wylądował na 100 metrze. Ale jest dopiero siódmy.

I Robert Johansson i Daniel Huber zdecydowanie gorzej niż poprzednicy. Obaj wylądowali przed punktem K i zanotują duży spadek w klasyfikacji.

Polaków nie wyprzedzi także Stefan Kraft. Austriak wylądował na 101 metrze, co sprawia, że jest na trzecim miejscu.

Stephan Leyhe osiągnął natomiast 99 metrów. I nie utrzyma swojej pozycji po pierwszej serii. Jest szósty.

Nie popisał się także Andreas Stjernen. 92,5 metra w wykonaniu Norwega. Polacy wciąż na dwóch pierwszych miejscach!

Tu się mogą stać rzeczy niesamowite. Kubacki i Stoch nie zostali wyprzedzeni także przez szóstego w pierwszej serii Petera Prevca, który skoczył 93 metry.

Killian Peier dopiero dziesiąty! A skoczył 98 metrów. Polacy coraz bliżej medali! Nieprawdopodobne!

Ziga Jelar tylko 87 metrów! Medal dla Dawida Kubackiego! NIESAMOWITE!

DWA MEDALE DLA POLSKI!!! KArl Geiger tylko 92,5 metra! Co tu się wyprawia?!

DAWID KUBACKI MISTRZEM ŚWIATAAAAAAAA!

Jak to się stało?! Jak to możliwe! W ogóle... no po prostu nie ma słów co stało się w Seefeld! Kobayashi skoczył tylko 92,5 metra i spadł na 14 lokatę.

Byliśmy świadkami czegoś historycznego, co kibice skoków narciarskich zapamiętają na lata. Dawid Kubacki mistrzem świata, Stoch ze srebrem! W Seefeld wydarzył się sportowy cud!

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia!

MŚ w Seefeld ONLINE NA ŻYWO Skoki narciarskie LIVE MŚ w skokach Polacy w kwalifikacjach skakali bardzo dobrze. Dwóch z nich znalazło się w czołowej czwórce. Kamil Stoch zakończył kwalifikacje na trzecim miejscu, a Dawid Kubacki był tuż za podium. Pozostali Polacy znaleźli się w czołowej trzydziestce - Piotr Żyła po locie na 99 metrów był dopiero szesnasty, a pierwszy z Polaków, którzy dziś skakał, czyli Stefan Hula był dwudziesty szósty. Kibice nie mogą narzekać. W konkursie zobaczymy komplet Biało-czerwonych, w tym wszyscy z szansami na występ w serii finałowej. Ważne jest również to, że nasi skoczkowie mają dobre nastroje po swoich próbach. Stoch przyznał w rozmowie z Eurosportem, że oswaja skocznię coraz lepiej, a Kubacki dodawał, że ma jeszcze rezerwy. Niezadowolony ze swojej próby był za to Stefan Hula, który zdradził, że spóźnił skok, przez co miał problemy w locie. Zwycięzcą kwalifikacji został obrońca tytułu, Stefan Kraft. Drugi najlepszy był Ryoyu Kobayashi. Austriak Stefan Kraft, który broni złota MŚ na normalnym obiekcie, po treningach rozmawiał ze Stochem o wrażeniach ze skoczni w Seefeld. – Powiedziałem mu, że jest trudna, ale fajna. Pytał jak oceniam rozbieg. Nic mi nie podpowiedział, zresztą ja bym mu też nie podpowiadał. Jest szansa, że zaprzyjaźnię się z tym obiektem – mówił dziennikarzom lider reprezentacji Polski. – Skocznia jest trochę dziwna z powodu... całokształtu, głównie chodzi o przejście między rozbiegiem a progiem. Jest dosyć ostre i krótkie, ale to nie jest pierwszy obiekt w ten sposób zrobiony. Każda skocznia ma w sobie coś, z czym trzeba się zmierzyć. Wszystko jest do zrobienia – zapewnia Kamil. – Jak ktoś jest w dobrej dyspozycji, to nie ma znaczenia rozmiar skoczni i od pierwszego skoku wszystko idzie dobrze. Zawsze chcę wszystko robić idealnie, ale nie zawsze wychodzi. Nie mówmy już o Innsbrucku, tam coś nie zagrało, teraz wszystko wraca do normy – uspokaja Stoch.

MŚ w Seefeld ONLINE NA ŻYWO TRANSMISJA STREAM LIVE Do tej pory występy polskich skoczków w MŚ w Seefeld były jednym wielkim rozczarowaniem. Medalu nie udało się zdobyć nawet w konkursie drużynowym, w którym jeszcze dwa tygodnie temu Polacy wydawali się być murowanym faworytem do złota. Trzymamy kciuki, żeby lepiej było w piątkowym konkursie na normalnej skoczni. Optymizmu dodały występy Polaków w sesjach treningowych i kwalifikacjach. W czwartek najlepiej zaprezentował się nasz lider - Kamil Stoch. Ostatni raz startował tu w styczniu 2005 roku. 18-letni wówczas Stoch wystąpił w zawodach Pucharu Kontynentalnego, zajmując 62. miejsce. Dziś na normalnej skoczni imienia Toniego Seelosa w Seefeld poznamy mistrza świata 2019, a lider reprezentacji Polski liczy na swój pierwszy indywidualny medal MŚ od 6 lat. W tym samym konkursie 14 lat temu na austriackim obiekcie skakali zresztą także młodzi Piotr Żyła i Stefan Hula, i również nie weszli do serii finałowej... Dzisiaj dla odmiany Polacy będą w gronie faworytów do wysokich miejsc i chcą zapomnieć o słabszych startach na dużej skoczni w Innsbrucku. Jeśli Stoch wskoczy dzisiaj na najwyższy stopień podium, trafi do dość wąskiego grona skoczków, którzy mają w dorobku złoto mistrzostw świata zarówno na dużej jak i normalnej skoczni. Są już w tej grupie: Adam Małysz, Stefan Kraft, Hans-Georg Aschenbach, Garij Napałkow, Björn Wirkola, Janne Ahonen i Masahiko Harada.

MŚ w skokach narciarskich DZISIAJ 1.03.2019: KIEDY konkurs? O której godzinie i gdzie TRANSMISJA ONLINE i TV STREAM LIVE. Gdzie oglądać konkurs na MŚ w Seefeld 1 marca GODZINA? Piątkowy konkurs zaplanowany jest na godzinę 16.00. Transmisja TV NA ŻYWO z mistrzostw świata w skokach na antenach TVP 1, TVP Sport i Eurosport 1. Stream online za darmo na portalu sport.tvp.pl. Relacja NA ŻYWO z mistrzostw świata w skokach 2019 na sport.se.pl. Zapraszamy!