Adam Małysz

i

Autor: Instagram/Adam Małysz Adam Małysz

To już pewne

Nadszedł bolesny moment dla Adama Małysza. Nie ma już odwrotu, legenda musi się z tym pogodzić

2023-03-15 8:23

Adam Małysz przez wiele lat swojej wspaniałej kariery śrubował kolejne rekordy i w wielu tabelach wszech czasów uplasował się na czołowych pozycjach. Jego osiągnięcia są niebotyczne i zasługują na najwyższe uznanie, ale nie jest niczym nowym, że kolejni zawodnicy starają się pobić rekordy swoich poprzedników. Adam Małysz musiał pogodzić się z bolesnym faktem, że spadł w jednej z klasyfikacji.

Adam Małysz na początku XXI wieku był w zasadzie nie do pokonania. Na długie lata zdominował skoki narciarskie, dzięki czemu na zawsze zapisał się nie tylko w pamięci tysięcy kibiców, ale również na kartach historii tej dyscypliny sportu. Dzięki kolejnym osiągnięciom Małysz bił kolejne rekordy i wspinał się krok po kroku po tabelach wszech czasów. W wielu zestawieniach wciąż jest na czołowych miejscach i długo się to nie zmieni.

Stało się nieuniknione. Osiągnięcie Małysza przebite

Orzeł z Wisły wciąż jest wysoko w klasyfikacji skoczków z największą liczbą wywalczonych podiów. W sumie Małysz miejsca od 1 do 3 zajmował 92 razy i dotychczas był jedynie za Jane Ahonenem, który aż 108 razy stawał na podium. Jednak od wtorkowego wieczoru Małysz musi pogodzić się już z trzecim miejscem. Wszystko za sprawą Stefana Krafta.

Reprezentant Austrii w Lillehammer zaprezentował się świetnie i po pierwszej serii wydawało się, że jest na dobrej drodze do zwycięstwa. To odebrał mu Halvor Egner Granerud, który w drugiej serii odpalił prawdziwą bombę. Mimo wszystko Kraft i tak przeszedł do historii. Było to jego 93. podium w karierze, dzięki czemu wyprzedził Małysza. Teraz pozostało mu jedynie gonienie Ahonena. Małysz natomiast może być spokojny o trzecią lokatę, bo w najbliższej przyszłości trudno będzie się jakiemukolwiek skoczkowi zbliżyć do wyniku Orła z Wisły.

Sonda
Czy Adam Małysz to najwybitniejszy polski skoczek w historii?
PKO Ekstraklasa Raport 13.03
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze