Niepokojące wiadomości. Polscy skoczkowie mieli kontakt z Granerudem. Lekarz wyjaśnia, co nastąpi

2021-03-03 14:18 MSK
Dawid Kubacki i Kamil Stoch
Autor: Cyfrasport Polscy skoczkowie z negatywnymi wynikami testów

Pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u Halvora Egnera Graneruda wstrząsnął całym środowiskiem skoków narciarkich. Lider PŚ nie powalczy już o medale MŚ w Oberstdorfie. Pojawiła się obawa, że polscy skoczkowie również mogli być zagrożeni kwarantanną. Wątpliwości rozwiał dr Aleksander Winiarski. - Nic nam nie grozi. Na pewno możemy dalej uczestniczyć w mistrzostwach – powiedział w rozmowie z portalem sport.pl

Na środę zaplanowano pierwsze serie treningowe przed piątkową walką o medale na dużej skoczni w Oberstdorfie (HS137). Halvor Egner Granerud był zdecydowanym faworytem do złotego medalu, mimo że konkurs na normalnej skoczni skończył poza podium (był czwarty).

Sam Piotr Żyła nie mógł spodziewać się, że do tego dojdzie. Śmieszek skoków narciarskich może dorównać Małyszowi!

W poniedziałek Norweg odebrał srebrny medal za konkurs w drużynie mieszanej. Na ceremonii medalowej pojawili się również wszyscy członkowie polskiej reprezentacji, którzy przyjechali, by być z Piotrem Żyłą, który odbierał złoty medal. Polacy mieli kontakt z zakażonym Granerudem. - Kontakt na skoczni jest za krótki, żeby się zarazić. Nic nam nie grozi. Na pewno możemy dalej uczestniczyć w mistrzostwach - mówi w rozmowie z portalem sport.pl Aleksander Winiarski, lekarz polskich skoczków.

Thomas Morgenstern dla "SE": O Żyle, Stochu, Granerudzie i pasji do latania helikopterem

Żyła mistrzem świata!

Doktor potwierdził dobrą informację - wszyscy członkowie polskiej drużyny są zdrowi i mają negatywne testy na obecność koronawirusa. - My po to w hotelu mieszkamy w jedynkach, żeby w razie zakażenia u jednej osoby wszyscy inni mogli dalej uczestniczyć w mistrzostwach – dodał doktor.

W środę treningi, w czwartek o godz. 17.20 kwalifikacje, a w piątek o godz. 17.00 początek konkursu indywidualnego. Pewna informacja jest taka, że zawody odbędą się bez udziału lidera Pucharu Świata. Pozostała część norweskiej ekipy czeka na zgodę na start.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze