Apoloniusz Tajner

i

Autor: Art Service

Niesamowite słowa Andrzeja Dudy o Tajnerze. Łza może się zakręcić! Wielkie wyróżnienie z rąk prezydenta

2022-06-25 15:28

To jest koniec pewnej ery w Polskim Związku Narciarskim. Apoloniusz Tajner żegna się z posadą prezesa tej organizacji. Na stanowisku zastąpi go Adam Małysz. Przed wyborami prezydent Andrzej Duda odznaczył Tajnera Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i wystawił mu piękną laurkę. Po tych słowach łza może zakręcić się w oku.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski Apoloniusza Tajnera, ustępującego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, za wybitne osiągnięcia w pracy szkoleniowej oraz działalność na rzecz polskiego narciarstwa. Odznaczenie zostało wręczone podczas odbywającego się w Krakowie Walnego Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego PZN, na którym wybrany został nowy prezes i zarząd. Tajner funkcję prezesa PZN pełnił od 2006 roku, a w obecnych wyborach już nie wystartuje. Wcześniej był znakomitym trenerem, pod którego kierunkiem pierwsze wielkie sukcesy zaczął odnosić Adam Małysz.

Duda odznaczył Tajnera. Niesamowite słowa prezydenta

"Bardzo się cieszę, że mogłem przybyć tutaj do Krakowa, aby wręczyć prezesowi Apoloniuszowi Tajnerowi to odznaczenie. Nie ukrywam, że to dla mnie bardzo ważne. To jest odznaczenie za to, że polskie narciarstwo, nie tylko skoki narciarskie, ale także biegi i powoli także narciarstwo alpejskie odzyskuje należne miejsce" - powiedział Duda. Jak dodał, proces ten trwał wiele lat, od czasów Andrzeja Bacheldy-Curusia, Małgorzaty i Doroty Tlałek, Józefa Łuszczka czy Piotra Fijasa.

NIE PRZEGAP! Adam Małysz prezesem PZN! Oficjalnie wybrano nowego prezesa Polskiego Związku Narciarskiego

Prezydent Duda docenił niesamowity progres zrobiony przez naszych sportowców za kadencji Tajnera. "Po wielu, wielu latach dzięki pana pracy i tej trenerskiej, i organizacyjnej najpierw jako wiceprezesa, a potem prezesa PZN, polskie narciarstwo jest na poziomie światowym. Także w innych dziedzinach nastąpił przełom, przełom, jakiego nie widać w innych dyscyplinach, co chcę z całą mocą podkreślić. Może jest to porównywalne tylko z lekkoatletyką" - zaznaczył prezydent.

Nie tylko były prezes PZN odznaczony przez prezydenta

"Z całego serca w imieniu Rzeczpospolitej i w imieniu wszystkich polskich kibiców za to dziękuję. Za stwarzanie warunków, aby młodzi sportowcy mogli się rozwijać, za umiejętne gospodarowanie talentami, za umiejętne finansowanie. Mam nadzieję, że nadal będziemy mieli mistrzów w różnych konkurencjach narciarskich. Za to jeszcze raz dziękuję i za to, że pan będzie nadal prowadził działalność, bo pomoc pana prezesa jest nadal tutaj potrzebna. Jest pan ojcem sukcesów polskiego narciarstwa w XXI wieku" – podsumował Duda, który odznaczył także Brązowym Krzyżem Zasługi Macieja Kreczmera.

NIE PRZEGAP! Ogromne zmiany w skokach narciarskich przed igrzyskami. Tego jeszcze nie było, fani mogą zacierać ręce

Andrzej Wasilewski szczerze komentuje powrót Tomasza Adamka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze