Adam Małysz

i

Autor: Instagram/adammalyszofficial Adam Małysz

Tego mogliście nie wiedzieć

Nieznana historia Adama Małysza ujrzała światło dzienne. Stało się to, gdy był nieprzytomny. Symbol stracony bezpowrotnie

2022-12-25 14:28

Adam Małysz niezmiennie od kilkudziesięciu lat pozostaje jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych sportowców w Polsce. Zapracował sobie na to świetnymi i historycznymi wynikami w skokach narciarskich. Choć karierę zakończył dawno temu, kibice wciąż darzą go sympatią. Pamiętają również czasy, gdy Małysz nosił kolczyk. Teraz legenda wyjawiła, jak doszło do utraty tego symbolu.

Adam Małysz przez wiele lat był najlepszym sportowcem w Polsce. Na początku XXI wieku, gdy biało-czerwonym kibicom brakowało sukcesów w innych dyscyplinach, "Orzeł z Wisły" zaczął odnosić największe sukcesy. Pierwszym z nich był triumf w Turnieju Czterech Skoczni w 2001 roku. Wówczas impreza ta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i prestiżem wśród fanów. Właśnie wtedy rozpoczęła się doskonale znana nam "Małyszomania".

Małysz wtedy stracił swój symbol. Nieznana historia

Był to moment, w którym o Małyszu mówiło się wszystko, a rywalizację w Pucharze Świata i innych zawodach oglądały setki tysięcy, a czasami miliony kibiców w Polsce. Fanom nie umykał żaden szczegół, a sam zawodnik przechodził na ich oczach przemiany. W pierwszych latach kariery Małysz nosił kolczyk w uchu. W pewnym momencie swoistego rodzaju symbol zniknął z wizerunku "Orła z Wisły". Po latach Małysz opowiedział, jak stracił kolczyk.

W rozmowie z Łukaszem Jachimiakiem z portalu sport.pl zdradził, że wszystko stało się po bardzo groźnym upadku w Salt Lake City w 2004 roku. - Amerykanie mi go wyjęli, jak mnie brali nieprzytomnego na rezonans, zawinęli ten kolczyk w kawałek papieru toaletowego i mi go włożyli do kieszeni - zdradził prezes PZN. - Dowiedziałem się, że to był kolczyk, a nie zwykły kawałek papieru długo po tym, jak już popłynął do kanalizacji - wyjawił z uśmiechem legendarny skoczek narciarski.

Sonda
Czy Adam Małysz to najwybitniejszy polski skoczek w historii?
Piotr Żyła i jego show przed kamerami: Gdy ledwo żyję, jestem najbardziej zadowolony
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze